Przejdź do głównej zawartości

Chroń ją

.Okładka książki O jedno cię proszę Laura Dave Ostatnimi czasy mam coraz mniej czasu na czytanie, a co za tym idzie odrzucam książki mało ciekawe. I tak oto powracam z recenzją niesamowicie zajmującej powieści.

Książka wciąga już od pierwszych stron, ponieważ już od samego początku wiele się dzieje. Hannah jest szczęśliwą mężatką. Mieszka wraz z mężem Owenem i jego nastoletnią córką Bailey w uroczym domku na wodzie, w słonecznej Kalifornii.

Chociaż bardzo się stara, stosunki z pasierbicą są raczej chłodne. Wszystko jednak się zmienia, gdy nagle Owen znika, zostawiając żonie tajemniczą karteczkę z napisem  "Chroń ją". Hannah nie ma wątpliwości , że Owenowi chodzi o córkę. Ale nie wie przed czym ma ją chronić oraz dlaczego mężczyzna jej życia ulotnił się znienacka jak kamfora.

Zaczyna analizować sytuacje i rozmowy z przeszłości, by zrozumieć motywacje Owena. Do rozwiązania lub też zagmatwania zagadki przyczynia się tajemniczy szeryf z Teksasu oraz FBI, którzy to odwiedzają ją, by dowiedzieć się od niej gdzie jest zbieg.

Szybko okazuje się, że zniknięcie mężczyzny powiązane jest z jego firmą, która dopuściła się poważnego przestępstwa, ale to nie wszystko.

Hannah zabiera Bailey w podróż w przeszłość i jadą do Austin w Teksasie. Kobieta czuje, że właśnie w tym mieście wszystko się wyjaśni, że tam wszystko miało swój początek. 

Nie spodziewa się jednak takich rewelacji, do jakich udało się jej dojść. Prawda o Owenie jest  dość druzgocząca.

"...Chcę powiedzieć, że każdy z nas ma tajemnice, z których nikomu się nie zwierza..."

Niewątpliwym plusem sytuacji jest jednak to, że cała pogoń za prawdą zbliżyła ją do Bailey.

Postawa Hannah jest imponująca. Jest ona dzielna, nieustępliwa i pokazała, że naprawdę zależy jej na dobru swojej pasierbicy oraz na ich wspólnych pozytywnych relacjach.  Gotowa na wielkie poświęcenia nie straciła wiary i zaufania w człowieka, który mimo że bliski okrutnie ją oszukał.

Polecam tę powieść z czystym sumieniem. To kawał dobrej historii napisany z przytupem i lekkością jednocześnie.

Komentarze

 1. Takie książki bardzo lubię. Na pewno ją przeczytam, jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo czekam na premierę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. czuję, że będzie mi się podobała. Z chęcią będę polować na tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Wygląda na to, że to książka dla mnie! Dziękuję za inspirację, zapisuję sobie ten tytuł :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro polecasz, to myślę, że się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kachna

Kachna jest młoda. Kachna jest pogubiona. Kachna jest zbuntowana. Tytułowa bohaterka jest dziewczyną z przeszłością  i to nie byle jaką. Wychowywana przez ojca dla którego była ważna tylko reputacja i kariera, popada w konflikt z prawem, na skutek czego trafia do poprawczaka. Po wyjściu na wolność nie potrafi odnaleźć się w świecie. Na szczęście pojawia się tajemniczy Karol, który niczym dobry duch zabiera ją do osady, miejsca niesamowitego, oderwanego od rzeczywistości a jednak jak najbardziej normalnego. Dziewczyna ma tam przebyć swoją resocjalizację, poukładać swoje sprawy. Pomóc ma jej w tym prowadzenie dziennika, w którym ma zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia. Kachna na początku nikomu z mieszkańców osady nie ufa. Nie rozmawia z nikim oprócz Karola,lecz jej miłość do książek skłania ją do wizyty w miejscowej bibliotece. Tam zaprzyjaźnia się z Wolfangiem, który okaże się dla niej nie tylko bratnią duszą.Kachna dostrzega też, że pisanie sprawia jej pewną przyjemność. Od tego mome

Pewnego piątku trzynastego

  Od czasu do czasu lubię sięgać po komedie kryminalne.  Na rynku polskim jest kilku autorów i autorek, którym udaje się poprowadzić intrygę w bardzo zabawny sposób, trup u nich ściele się gęsto, a mimo tego człowiek nie przestaje się śmiać.   Czy Milena Wójtowicz dołączy do grupy mistrzów gatunku?  Po przeczytaniu jej książki, mogę powiedzieć , że ma na to szansę. To było moje pierwsze spotkanie z autorką, więc nic nie wiem na pewno, ale potencjał widać duży. Majreks to firma produkująca aluminiowe profile. Osoby w niej zatrudnione, jak w każdej firmie lubią zajmować się oprócz pracy plotkami. W Majreksie na czele osób, które wszystko wiedzą stają Elka, montażystka oraz Mateusz, kierownik jakości. Obydwoje rywalizują ze sobą, kto pierwszy przyniesie soczystą, świeżą ploteczkę. Reszta ludzi zatrudnionych w zakładzie nieco mniej żywo interesuje się sprawami bliźnich natomiast całkiem normalną grupą osób na pewno nie jest. "...- Podejrzani przez podpadnięcie. Podpadamy i jesteśmy po

Nabytki biblioteczne (131)

 Dawno nie chwaliłam się moimi zdobyczami. Nie oznacza to bynajmniej, że przestałam odwiedzać bibliotekę. Co to, to nie. Jednak jakoś coraz mniej czasu mam na wszystko, a ten poświęcony na czytanie mocno mi się skurczył. Nad czym bardzo ubolewam. Ostatnio jednak przytargałam kilka wspaniałości, więc spieszę z chwaleniem się: Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska