czwartek, 4 lutego 2016

Nabytki księgarniane

Znów, mimo obietnic, że póki nie przeczytam stosów  na moich półkach, nie kupię nic nowego, złamałam się. No, po prostu nie mogłam się powstrzymać:

Okładka książki Uczta dla wron, część 1: Cienie śmierci  Okładka książki Uczta dla wron, część 2: Sieć spisków   Po stuleciach ciągłych wojen i zdrad siedem osłabionych potęg dzielących władzę nad krainą zawarło ze sobą rozejm. Tak się przynajmniej wydaje. Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie. Trwająca tak długo wojna wreszcie się wypaliła. Jednakże wkrótce zaczynają się zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem. W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów...


 Okładka książki Z pamiętnika samotnej wróżki  Pamiętnik samotnej wróżki" to zapis prowadzony w postaci dziennika przez osobę, która wykonuje pracę wróżki. Zarazem jest to samotna kobieta, która bardzo pragnie poznać kogoś na stałe. W tym celu rejestruje się na różnych portalach randkowych i odpowiada na ogłoszenia towarzyskie. W swoich zapiskach wróżka dzieli się spostrzeżeniami na temat swojej pracy, spostrzeżeniami, co do kolejnych kandydatów na partnera, przeżywa różne perypetie.

Jest to opowieść utrzymana w gatunku komediowo-poradnikowym, skierowana przede wszystkim do kobiet, w wieku od 20 do 100 lat, ale wiem, że mężczyźni w tym przedziale wiekowym także chętnie to czytali.

4 komentarze:

 1. Ciekawi mnie z "Pamiętnika samotnej wróżki" i znam to ja też wciąż kupuję nowe książki chociaż mam sporo nieprzeczytanych na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba większość z nas, książkoholików, tak ma :)

   Usuń
 2. Ja też tak sobie obiecuję i niewiele z tego wychodzi, choć w ostatnim czasie mocno się hamuję :)

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...