Przejdź do głównej zawartości

Pamiętnik Christophera

Pamiętnik Christophera Duchy Dollangangerów " Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów" to drugi tom nawiązujący do  sekretów rodziny Foxworthów i Dollangangerów.
Nastoletnia Kristin jest daleką kuzynką rodu Foxworthów. Nie przysparza jej to sławy. W ludzkiej pamięci wciąż tkwią echa wydarzeń związanych z uwięzieniem czwórki dzieci na poddaszu rezydencji.
W ręce Kristin trafia pamiętnik napisany ręką najstarszego brata, Christophera. Dziewczyna zaczyna czytać zapiski chłopaka, mimo że jej ojciec sprzeciwia się temu, nie chce rozgrzebywać przeszłości. Dla Kristin pamiętnik jest jednak wciągającą lekturą. Dodatkowo jej nowy chłopak Kane, dowiedziawszy się o dzienniku namawia dziewczynę do wspólnego czytania. Ma na  myśli również odgrywanie, wczuwanie się w role bohaterów  pamiętnika, Kathy i Chrisa. Zaczynają więc czytanie w scenerii przypominającej więzienie dzieci - na poddaszu.
Historia wciąż przeraża. Okrucieństwo babki i matki uwięzionego rodzeństwa wręcz poraża.
Młodzi zakochani na lekturę przeznaczają każdą wolną chwilę.  Kristin zaczyna podejrzewać, że Kane spotyka się z nią tylko dla pamiętnika. Każdą bowiem randkę albo zaczynają  albo kończą na czytaniu. Nastolatka boi się chwili, gdy przeczytają ostatnią stronę, bo być może  wtedy zakończy się również i ich romans.
Książka jest dość interesująca, choć trochę jestem zawiedziona. Spodziewałam się wyjaśnienia większej ilości mrocznych sekretów, bardziej intensywnej akcji. Niemniej końcówka tego tomu rozpaliła we mnie iskrę ciekawości i teraz będę z niecierpliwością oczekiwać trzeciej części powieści.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka

Komentarze

 1. Uwielbiam twórczość autorki, a tą serię to już w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi bardziej podobała się seria o Rain,ale do "Kwiatow na poddaszu" mam już długoletni sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam na półce i jak znajdę wolniejszą chwilę to postaram się ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałam czytać ,,Kwiaty na poddaszu", ale zupełnie nie ten język. Odpuściłam sobie twórczość tej pisarki, więc po tę publikację też nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. czytała I tom, planuję przeczytać również ten - ale trochę szkoda, że nadal brakuje w serii "pazura"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, mi też tego brakuje. Może trzecia część nam go pokaże.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…