środa, 9 marca 2016

Pamiętnik Christophera

Pamiętnik Christophera Duchy Dollangangerów " Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów" to drugi tom nawiązujący do  sekretów rodziny Foxworthów i Dollangangerów.
Nastoletnia Kristin jest daleką kuzynką rodu Foxworthów. Nie przysparza jej to sławy. W ludzkiej pamięci wciąż tkwią echa wydarzeń związanych z uwięzieniem czwórki dzieci na poddaszu rezydencji.
W ręce Kristin trafia pamiętnik napisany ręką najstarszego brata, Christophera. Dziewczyna zaczyna czytać zapiski chłopaka, mimo że jej ojciec sprzeciwia się temu, nie chce rozgrzebywać przeszłości. Dla Kristin pamiętnik jest jednak wciągającą lekturą. Dodatkowo jej nowy chłopak Kane, dowiedziawszy się o dzienniku namawia dziewczynę do wspólnego czytania. Ma na  myśli również odgrywanie, wczuwanie się w role bohaterów  pamiętnika, Kathy i Chrisa. Zaczynają więc czytanie w scenerii przypominającej więzienie dzieci - na poddaszu.
Historia wciąż przeraża. Okrucieństwo babki i matki uwięzionego rodzeństwa wręcz poraża.
Młodzi zakochani na lekturę przeznaczają każdą wolną chwilę.  Kristin zaczyna podejrzewać, że Kane spotyka się z nią tylko dla pamiętnika. Każdą bowiem randkę albo zaczynają  albo kończą na czytaniu. Nastolatka boi się chwili, gdy przeczytają ostatnią stronę, bo być może  wtedy zakończy się również i ich romans.
Książka jest dość interesująca, choć trochę jestem zawiedziona. Spodziewałam się wyjaśnienia większej ilości mrocznych sekretów, bardziej intensywnej akcji. Niemniej końcówka tego tomu rozpaliła we mnie iskrę ciekawości i teraz będę z niecierpliwością oczekiwać trzeciej części powieści.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam twórczość autorki, a tą serię to już w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi bardziej podobała się seria o Rain,ale do "Kwiatow na poddaszu" mam już długoletni sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam na półce i jak znajdę wolniejszą chwilę to postaram się ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałam czytać ,,Kwiaty na poddaszu", ale zupełnie nie ten język. Odpuściłam sobie twórczość tej pisarki, więc po tę publikację też nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. czytała I tom, planuję przeczytać również ten - ale trochę szkoda, że nadal brakuje w serii "pazura"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, mi też tego brakuje. Może trzecia część nam go pokaże.

   Usuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...