Przejdź do głównej zawartości

Zabójca z sąsiedztwa

Okładka książki Zabójca z sąsiedztwa  Londyn. Stara kamienica. Właściciel to chytry, leniwy Roy Preece. W wynajętych mieszkaniach mieszkają same indywidualności; starsza, samotna Vesta, mieszkająca w kamienicy od zawsze, młoda dziewczyna Cher, uciekinierka z domu opiekuńczego, Gerard Bright, wyizolowany nauczyciel muzyki, nudziarz Thomas Dunbar, Collete Dunne uciekająca przed swoim facetem gangsterem oraz Irańczyk Hossein Zanjani.Wszyscy ci ludzie mają wiele do ukrycia i wyłącznie dlatego zgadzają się na wegetację w podłych warunkach, co kamienicznik skrzętnie wykorzystuje.
Sześcioro mieszkańców. Każdy ze swoim bagażem trosk, tajemnicą. A wśród nich jeden ukrywający naprawdę makabryczny sekret.
Oprócz nich w kamienicy jest jeszcze jeden lokator, Psychol. Mimo swojego imienia nie jest groźny, szczególnie upodobał sobie najmłodszą lokatorkę, u której się stołuje i sypia. Ten kot, bo o tym puchatym zwierzaku mowa, odgrywa dość znaczącą w powieści rolę - pozwala zdemaskować prawdziwego "psychola."
Mieszkańcy borykając się ze swoimi problemami, nie zwracają uwagi na sąsiadów. Jednak dziej się tak do czasu. Wszystko zaczyna się zmieniać za sprawą zapchanych rur i problemów z kanalizacją w mieszkaniu Vesty oraz od tragicznej, acz sprawiedliwej śmierci Roya Preece'a.
Wówczas mieszkańcy muszą połączyć swe siły, współdziałać ramię w ramię.
Co wyniknie z tej współpracy? I  co z sekretami, czy ujrzą światło dzienne?
Alex Marwood stworzyła zagadkowy, wspaniały thriller, trzymający w napięciu do ostatniej strony.
Przyznam, że sądząc po tytule bardziej spodziewałam się afery kryminalnej, lecz nie jestam w najmniejszym stopniu rozczarowana tym faktem.
Sąsiad - psychopatyczny morderca  i jego obrzydliwe czyny przypominają utwory autorstwa najznakomitszych twórców horrorów i thrillerów. Jestem pełna podziwu, że napisała to kobieta.
Powieść  z całą pewnością zasługuje na uznanie oraz na to, aby ją polecać, co czynię z całą odpowiedzialnością.  Nie zawiodą się na niej zwłaszcza miłośnicy gatunku.

Komentarze

 1. Chciałabym poznać tego psychopatycznego sąsiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę sama przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller, po który pewnie sięgnę, zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro trzyma w napięciu do ostatniej strony, to chętnie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…