Przejdź do głównej zawartości

Nabytki biblioteczne (92)

Po dłuższej przerwie znów chwalę się moimi najnowszymi zdobyczami:
Okładka książki Sedno życia  Co składa się na sedno życia samotnej kobiety?
Edyta, zakompleksiona i zdystansowana trzydziestolatka, niechętnie przyjmuje od brata propozycję pracy. Nie przypuszcza, że pociągnie to za sobą kolejne zwroty i zburzy jej cenny spokój. Niespodziewana diagnoza lekarska i spotkanie przyjaciółki z dzieciństwa wyzwalają w zamkniętym świecie bohaterki lawinę zmian, która zdaje się nie mieć końca.
Czy kobieta stawi czoła problemom i spełni obietnicę?
Niezwykła powieść o szukaniu drogi do akceptacji siebie, o łamaniu wewnętrznych barier oraz o tym, jak trudno nauczyć się kochać.
Okładka książki Dziewczyna bez makijażu  W niewielkim mieście matka w skrajnej biedzie wychowuje cztery córki. Pewnego dnia najstarsza oznajmia, że wychodzi za mąż. I to już w najbliższą sobotę.
Kim okaże się mąż Angeliki? Dlaczego oferuje krocie za nazwisko młodej żony?
Historia o kobietach, które jak lwice walczą o każdy dzień, aby godnie żyć i zapewnić lepszą przyszłość dzieciom. Jaką cenę trzeba za to zapłacić? Co można kupić, a co nie jest na sprzedaż?
Matka i córka codziennie zadają sobie te pytania…

Okładka książki Cymanowski Młyn  Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys.
Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?
Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.
Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?


Okładka książki Nowakowie. Tom 2. Uchylone drzwi.   Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu. Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich? Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.           

Komentarze

 1. "Sedno życia" niebawem będę poznawać. Przyjemności z czytania 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie porównamy nasze spostrzeżenia:)

   Usuń
 2. Mam przyjemność być ambasadorką pierwszego tytułu i gorąco go polecam. Drugi właśnie będę niebawem czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję i cieszę się. Czułam, że to będzie dobra lektura:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Opiekunka - przedpremierowo

Sięgając po "Opiekunkę" spodziewałam się dobrego thrilleru. Nie przeczę, otrzymałam to, czego oczekiwałam. Powiem więcej, książka nie była dobra, była znakomita. Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej powieści z tego gatunku.
Fabuła niesamowicie porwała mnie w swe szpony i nie puściła aż do samego końca.


Mark jest policjantem, który w momencie kiedy go poznajemy poszukuje zaginionej dziewczynki. Jest bardzo zdeterminowany. Sam ma dwie córeczki i nie wyobraża sobie jak czuł by się na miejscu rodziców dziewczynki.
Jego żona, Melissa głownie zajmuje się domem, ale jest też artystką i w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji.
Ich życie bliskie jest ideału, ale jeszcze parę lat temu lekko nie było. Mel nie mogła donosić ciąży, a gdy jej się w końcu udało ich dziecko wkrótce umarło. Kobieta zupełnie się rozsypała. Miała silną depresję i tylko dzięki miłości i cierpliwości męża stanęła na nogi.
Na ich ulicy, po sąsiedzku wybucha pożar. Mieszkanka płonącego domu to młoda …

Inna kobieta

Dwie kobiety i on. Rozdarty pomiędzy nimi, pogubiony w uczuciach.
Jedna to matka jego synów, Joanna, terapeutka, druga zaś, to koleżanka z pracy, Ada, kochanka.
Joanna długo żyje w błogiej nieświadomości, że ma rywalkę. Gdy w końcu dowody mówią same za siebie, stawia sprawę jasno. Piotr musi opuścić ich dom.
Wyrzucając męża z domu, jednak nie potrafi wyrzucić go z serca.  Miota się w swoich uczuciach, ale zdrady nie potrafi wybaczyć. Za dobrze pamięta odejście ojca i swoje pokręcone dzieciństwo.
Ada jest świadoma, że rozbija małżeństwo kochanka, sama jest rozwiedziona i ma małą córeczkę. Jednak zakochuje się w Piotrze i marzy, by z nią zamieszkał. Kiedy to praktycznie się dzieje, również nie jest zadowolona z tego faktu, nie potrafi się cieszyć szczęściem, czuje, że mężczyzna nie odciął się od żony, ciągle o niej myśli. Jest obok, a jednak oddalony.
Uczucia nie są proste, o tym przekonuje się cała trójka bohaterów.  Nawet proste sprawy łatwo skomplikować. Znacznie trudniej jest się…

Złe towarzystwo

Kim i Jeff to małżeństwo na pozór idealne. Mają dom, niezłą pracę i dwoje nastoletnich dzieci.
W szesnaste urodziny córki, Hannah, wyprawiają jej przyjęcie. Dziewczyna zaprasza cztery przyjaciółki. Dwie z nich bardzo imponują jej swoim nienajlepszym zachowaniem. Hannah bardzo chciałaby pożegnać się z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Wbrew sobie zgadza się na wszystko, by tylko impreza nie była nudna, niczym  zabawa dla małych dziewczynek.
Kim jest bardzo zasadnicza, przed rozpoczęciem urodzin przedstawia gościom zasady panujące u nich w domu.
Jeff natomiast w tajemnicy przed żoną przynosi córce i jej gościom szampana.
W trakcie wieczoru nie tylko szampan był w użyciu. Krótko mówiąc dziewczęta straciły całkowicie kontrolę nad tym co się wokół dzieje. Jedna z nich, Ronni wywraca się na szklaną ławę i traci przytomność. Jakby jeszcze tego  nie było dość uszkadza sobie trwale oko.
Matka Ronni postanawia pozwać rodziców Hannah do sądu. Zaczyna się szarpanina.
Tymczasem Ronni traci oko…