Przejdź do głównej zawartości

Zatańcz ze mną

Okładka książki Zatańcz ze mną      "Muzyka jest kluczem, taniec emocjami, a śpiew myślami"
Jeżeli taniec to emocje, to tytuł powieści właśnie je zapowiada. A emocji w książce z pewnością nie brakuje.
"Zatańcz ze mną" to powieść o miłości; tej pierwszej, tej nieszczęśliwej, tej namiętnej i tej zaborczej, egoistycznej oraz tej spełnionej odwzajemnionej i dojrzałej.
Uczucie nie zna wieku, za nic ma też to, że człowiek ma inne plany na swoje życie. Przychodzi i chce się rozgościć w naszym życiu. I tylko od człowieka zależy jakim gospodarzem się okaże.
Adam jest chirurgiem, ma żonę Aldonę, sędzinę w zawodach łyżwiarskich. Mają oboje dwójkę dzieci; Artura, który obrał karierę prawnika oraz Malinę, maturzystkę.
Każdy z tych bohaterów doświadczy prawdziwego, silnego uczucia. Jedni przyjmą miłość z otwartymi ramionami, inni z wahaniem, niedowierzaniem. Jedni pozwolą zagościć w sercu uczuciu na dłużej, a inni zmarnują swoją szansę na szczęście.
Jaki los czeka miłość w ich rękach?


"...Jest pewny i zdecydowany. Jak opoka. Silny emocjonalnie. Wie, czego chce. Umie wartościować. Nie waha się. Jest wrażliwy. Mogę pójść z nim tam, gdzie będzie chciał mnie poprowadzić. No i... ja jestem dla niego ważna. Czy to nie o takim mężczyźnie marzy każda kobieta? Imało która znajduje..."


Przyznam, że z ociąganiem zabierałam się za tą lekturę. Myślałam, że typowa książka o miłości będzie banalna, przewidywalna i przegadana. No i co tu dużo mówić, raczej mnie nie zachwyci.
Pomyliłam się, i to bardzo. Od pierwszej strony powieść wchłonęła mnie do swego wnętrza. Swiat zewnętrzny przez półtora dnia przestał istnieć.
"Zatańcz ze mną" to lektura obowiązkowa dla tych, co lubią emocje w książkach, dla tych , co po przeczytaniu pragną oddać się refleksji.
Mi powieść ta pozostanie w pamięci na długo.Komentarze

 1. Emocje i refleksje to coś dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam więc gorąco. Książka w sam raz na lato:)

   Usuń
 2. Cieszę się, że przypadła Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Emocje to pierwsze, czego zawsze szukam w książkach. Być może kiedyś przeczytam tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Opiekunka - przedpremierowo

Sięgając po "Opiekunkę" spodziewałam się dobrego thrilleru. Nie przeczę, otrzymałam to, czego oczekiwałam. Powiem więcej, książka nie była dobra, była znakomita. Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej powieści z tego gatunku.
Fabuła niesamowicie porwała mnie w swe szpony i nie puściła aż do samego końca.


Mark jest policjantem, który w momencie kiedy go poznajemy poszukuje zaginionej dziewczynki. Jest bardzo zdeterminowany. Sam ma dwie córeczki i nie wyobraża sobie jak czuł by się na miejscu rodziców dziewczynki.
Jego żona, Melissa głownie zajmuje się domem, ale jest też artystką i w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji.
Ich życie bliskie jest ideału, ale jeszcze parę lat temu lekko nie było. Mel nie mogła donosić ciąży, a gdy jej się w końcu udało ich dziecko wkrótce umarło. Kobieta zupełnie się rozsypała. Miała silną depresję i tylko dzięki miłości i cierpliwości męża stanęła na nogi.
Na ich ulicy, po sąsiedzku wybucha pożar. Mieszkanka płonącego domu to młoda …

Inna kobieta

Dwie kobiety i on. Rozdarty pomiędzy nimi, pogubiony w uczuciach.
Jedna to matka jego synów, Joanna, terapeutka, druga zaś, to koleżanka z pracy, Ada, kochanka.
Joanna długo żyje w błogiej nieświadomości, że ma rywalkę. Gdy w końcu dowody mówią same za siebie, stawia sprawę jasno. Piotr musi opuścić ich dom.
Wyrzucając męża z domu, jednak nie potrafi wyrzucić go z serca.  Miota się w swoich uczuciach, ale zdrady nie potrafi wybaczyć. Za dobrze pamięta odejście ojca i swoje pokręcone dzieciństwo.
Ada jest świadoma, że rozbija małżeństwo kochanka, sama jest rozwiedziona i ma małą córeczkę. Jednak zakochuje się w Piotrze i marzy, by z nią zamieszkał. Kiedy to praktycznie się dzieje, również nie jest zadowolona z tego faktu, nie potrafi się cieszyć szczęściem, czuje, że mężczyzna nie odciął się od żony, ciągle o niej myśli. Jest obok, a jednak oddalony.
Uczucia nie są proste, o tym przekonuje się cała trójka bohaterów.  Nawet proste sprawy łatwo skomplikować. Znacznie trudniej jest się…

Złe towarzystwo

Kim i Jeff to małżeństwo na pozór idealne. Mają dom, niezłą pracę i dwoje nastoletnich dzieci.
W szesnaste urodziny córki, Hannah, wyprawiają jej przyjęcie. Dziewczyna zaprasza cztery przyjaciółki. Dwie z nich bardzo imponują jej swoim nienajlepszym zachowaniem. Hannah bardzo chciałaby pożegnać się z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Wbrew sobie zgadza się na wszystko, by tylko impreza nie była nudna, niczym  zabawa dla małych dziewczynek.
Kim jest bardzo zasadnicza, przed rozpoczęciem urodzin przedstawia gościom zasady panujące u nich w domu.
Jeff natomiast w tajemnicy przed żoną przynosi córce i jej gościom szampana.
W trakcie wieczoru nie tylko szampan był w użyciu. Krótko mówiąc dziewczęta straciły całkowicie kontrolę nad tym co się wokół dzieje. Jedna z nich, Ronni wywraca się na szklaną ławę i traci przytomność. Jakby jeszcze tego  nie było dość uszkadza sobie trwale oko.
Matka Ronni postanawia pozwać rodziców Hannah do sądu. Zaczyna się szarpanina.
Tymczasem Ronni traci oko…