czwartek, 19 lutego 2015

Dwie głowy anioła

Okładka książki Dwie głowy anioła"Dwie głowy anioła" to kontynuacja powieści "Głowa anioła". Jest to powieść wielogatunkowa, napisana z werwą, w dodatku autorstwa jednej z moich ulubionych pisarek.
W książce jest niby wszystko to, co lubię, niemniej mam pewne zastrzeżenia, coś mnie uwierało podczas czytania. Jest to postać bohaterki, Julii, której nijak nie potrafiłam polubić, o utożsamieniu się z nią nawet nie marząc.
Już, już prawie złapałam nić sympatii, aż tu ona znów robi coś, co mnie od niej odpycha.
Czy taki "defekt" potrafii zniechęcić do książki?
Mnie nie zniechęcił. Przeciwnie przez cały okres czytania szukałam tego czegoś u Julii, co by choć trochę sprawiło, by stała mi się bliższa.
Julia to uznana architektka. Prywatnie mama dwójki dzieci i zona prawdziwego mężczyzny Alka, którego robiąc swoją karierę zamknęła w złotej klatce- domu, razem z dziećmi. Mąż posłusznie zajmuje się pociechami i domem, jednocześnie ucząc się do egzaminu aplikacyjnego. Pomału ma jednak dość tej sytuacji, że nie ma przy nim żony.
A ona między biurami w Stanach, Anglii i Polsce, ciągle na walizkach, coraz mniej czasu poświęca sprawom rodzinnym.
Sytuacja nabiera tempa gdy Alek wyjeżdża z dziećmi w rodzinne strony. Przypadkowo odkrywa zwłoki topielca i zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie nowo powstałego w okolicy biznesu - uprawy herbarii, tajemniczego zioła, które ma podobno cudowną moc.
Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna wpakuje się w poważne tarapaty. Czy uda mu się wyjść z tego cało? Czy uratuje swoje małżeństwo? Czy Julia zrozumie, co naprawdę liczy się w życiu i doceni to, co ma?
Hanna Cygler wie jak zainteresować czytelnika i nie pozwolić mu się nudzić. Spędziłam przyjemne chwile nad jej książką i mogę ją śmiało polecić.

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam nigdy o tej serii, ale widzę, że warto ją poznać. Zatem będę miała ją na uwadze w wolnej chwili.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tych książkach, ale chętnie bym przeczytała, bardzo mnie zachęciłaś. Zacznę od poprzedniej części. :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ksiązki można czytać oddzielnie,ale lepiej znać obie części.

    OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...