Przejdź do głównej zawartości

Papierowa dziewczyna

Okładka książki Papierowa dziewczyna Tom Boyd nie miała łatwego dzieciństwa. Wychował sie w skrajnej biedzie w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles. Dzięki swoim przyjaciołom i dla nich był na tyle silny, aby wyrwać się z piekła.
W tym czasie powstała jego pierwsza powieść. Historia jaką opowiadała narodziła się w wyobraźni młodego chłopaka, zaszokowanego dramatem, który spotkał jego przyjaciółkę.
Po latach Tom jest sławnym, bogatym pisarzem, przyjaciółka Carole, policjantką, a ich wspólny przyjaciel Milo, agentem Toma.
Niestety Tom nie wiedzie szczęśliwego życia. Po odejściu ukochanej cierpi na depresję. Nie je, nie śpi, zażywa mnóstwo tabletek, wszczyna burdy.A co najgorsze nie potrafi zmusić się do pisania.Wszyscy natomiast czekają na trzeci tom anielskiej trylogii.
Pisarz jednak zamyka się przed światem i przyjaciółmi. Nikt nie jest w stanie do niego dotrzeć, ani mu pomóc.
Czy aby na pewno nikt?
Nagle los zsyła mu Billie, bohaterkę jego powieści, która twierdzi, że wyszła z książki, z niedokończonego zdania.
Mężczyzna nie dowierza, myśli, że na skutek leków traci zmysły. Jednakże wszystko wskazuje na to, że dziewczyna jest prawdziwa, lecz nie może żyć w świecie rzeczywistym.
Gdy po wielu trudach zaprzyjaźniają się, a nawet jeśli chodzi o Toma, to łączy ich coś więcej, Billie zaczyna chorować;wymiotuje atramentem, ma anemię, siwieją jej włosy.
Żeby ją ocalić Tom musi napisać ostatnią część cyklu o aniołach.
Zaczyna pisać jak szalony, ale czy zdąży na czas i czy na pewno chce, by Billie odeszła na zawsze do świata fikcji?
"Papierowa dziewczyna" to powieść wielowątkowa i wielogatunkowa. Jest w niej i romans, obyczajówka, sensacja.
Nie myślałam,że kiedykolwiek to przyznam, odnośnie prozy Musso, ale mimo ciekawej fabuły były też momenty, gdy książka trochę mnie nużyła.
Na szczęście  zakończenie całkowicie zrekompensowało mi te chwile nudy. Po raz kolejny autor uśpił moją czujność i zmylił mnie, więc znowu: nie spodziewałam się tego, co nastąpiło.

Komentarze

 1. Akurat tę książkę będę miała okazję przeczytać. Mam nadzieję że również mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. daj znać, jak Ci się podobała:)przyjemnej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooooo.... fabuła wydaje się być bardzo ciekawa. Chętnie się przekonam, czy i mnie zaskoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama planuję na nią zapolować, bo intryguje mnie od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka razy już, już miałam sięgnąć po powieść tego autora... jednak nie wychodziło. Muszę wkrótce nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…