Przejdź do głównej zawartości

Papierowa dziewczyna

Okładka książki Papierowa dziewczyna Tom Boyd nie miała łatwego dzieciństwa. Wychował sie w skrajnej biedzie w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles. Dzięki swoim przyjaciołom i dla nich był na tyle silny, aby wyrwać się z piekła.
W tym czasie powstała jego pierwsza powieść. Historia jaką opowiadała narodziła się w wyobraźni młodego chłopaka, zaszokowanego dramatem, który spotkał jego przyjaciółkę.
Po latach Tom jest sławnym, bogatym pisarzem, przyjaciółka Carole, policjantką, a ich wspólny przyjaciel Milo, agentem Toma.
Niestety Tom nie wiedzie szczęśliwego życia. Po odejściu ukochanej cierpi na depresję. Nie je, nie śpi, zażywa mnóstwo tabletek, wszczyna burdy.A co najgorsze nie potrafi zmusić się do pisania.Wszyscy natomiast czekają na trzeci tom anielskiej trylogii.
Pisarz jednak zamyka się przed światem i przyjaciółmi. Nikt nie jest w stanie do niego dotrzeć, ani mu pomóc.
Czy aby na pewno nikt?
Nagle los zsyła mu Billie, bohaterkę jego powieści, która twierdzi, że wyszła z książki, z niedokończonego zdania.
Mężczyzna nie dowierza, myśli, że na skutek leków traci zmysły. Jednakże wszystko wskazuje na to, że dziewczyna jest prawdziwa, lecz nie może żyć w świecie rzeczywistym.
Gdy po wielu trudach zaprzyjaźniają się, a nawet jeśli chodzi o Toma, to łączy ich coś więcej, Billie zaczyna chorować;wymiotuje atramentem, ma anemię, siwieją jej włosy.
Żeby ją ocalić Tom musi napisać ostatnią część cyklu o aniołach.
Zaczyna pisać jak szalony, ale czy zdąży na czas i czy na pewno chce, by Billie odeszła na zawsze do świata fikcji?
"Papierowa dziewczyna" to powieść wielowątkowa i wielogatunkowa. Jest w niej i romans, obyczajówka, sensacja.
Nie myślałam,że kiedykolwiek to przyznam, odnośnie prozy Musso, ale mimo ciekawej fabuły były też momenty, gdy książka trochę mnie nużyła.
Na szczęście  zakończenie całkowicie zrekompensowało mi te chwile nudy. Po raz kolejny autor uśpił moją czujność i zmylił mnie, więc znowu: nie spodziewałam się tego, co nastąpiło.

Komentarze

 1. Akurat tę książkę będę miała okazję przeczytać. Mam nadzieję że również mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. daj znać, jak Ci się podobała:)przyjemnej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooooo.... fabuła wydaje się być bardzo ciekawa. Chętnie się przekonam, czy i mnie zaskoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama planuję na nią zapolować, bo intryguje mnie od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka razy już, już miałam sięgnąć po powieść tego autora... jednak nie wychodziło. Muszę wkrótce nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Narodziny gniewu

Od ukazania się książki na rynku często natykałam się na pełne zachwytu recenzje. Mimo tego jakoś nie dowierzałam do końca w kunszt tej książki. Jednak nie ukrywam, że coś mnie do niej ciągnęło. Ciągle jednak odsuwałam powieść na później.
Oj, i po co mi to było?
Jak się do niej dobrałam, to dosłownie przepadłam. I nie , nie od pierwszej strony. Przepadłam od momentu gdy zaczęła się II wojna światowa. Otóż autorka pisze o wojnie tak, jak to opowiadała mi przed laty babcia, która przeżyła okupację niemiecką. Nie jest łatwo mówić, pisać o tamtych czasach. Trudne sytuacje, niebezpieczeństwo, okrutność okupantów i ludzi. Niepewność, strach. A w tym wszystkim starania o zwykłe życie, miłość, przyjaźń.
Bohaterowie powieści rzuceni są w wir wojny. Każdy radzi sobie jak potrafi. Jedni za wszelką cenę chcą być sobą, wytrwali w swoich ideałach, inni płyną z prądem dbając głownie o wygodę, a jeszcze inni starają się być po prostu przyzwoitymi ludźmi.
Hanka i Alicja to dwie przyjaciółki z miejs…

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Życie na wynos

Na powieściach autorstwa Olgi Rudnickiej powinno być zamieszczone ostrzeżenie; nie czytać publicznie, czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Po książki pisarki sięgam z zamkniętymi oczami i zawsze jest to ogromna przyjemność i świetna zabawa.
"Życie na wynos" jest kontynuacją przygód zwariowanej pisarki Emilii Przecinek i jej rodziny, którą to mogliśmy poznać w tomie pt. "Granat po proszę". Niech jednak nie martwią się ci, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części, śmiało można czytać obie książki niezależnie.
Tym razem Emilia biedzi się nad kolejną książką, ale ma pewien zastój w pisarstwie. Nijak nie może ruszyć do przodu. Wszystko i wszyscy dookoła mimo starań zamiast jej pomagać tylko przeszkadzają. Mistrzyniami zamieszania są dwie starsze panie; matka i teściowa Emilii. Sytuacji oczywiście nie ułatwia fakt. że w piwnicy apartamentowca, w którym mieszkają Przecinkowie zostaje znaleziony trup. Rzecz jasna zwłoki odnajduje nasza niezastąpi…