niedziela, 8 lutego 2015

Papierowa dziewczyna

Okładka książki Papierowa dziewczyna Tom Boyd nie miała łatwego dzieciństwa. Wychował sie w skrajnej biedzie w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles. Dzięki swoim przyjaciołom i dla nich był na tyle silny, aby wyrwać się z piekła.
W tym czasie powstała jego pierwsza powieść. Historia jaką opowiadała narodziła się w wyobraźni młodego chłopaka, zaszokowanego dramatem, który spotkał jego przyjaciółkę.
Po latach Tom jest sławnym, bogatym pisarzem, przyjaciółka Carole, policjantką, a ich wspólny przyjaciel Milo, agentem Toma.
Niestety Tom nie wiedzie szczęśliwego życia. Po odejściu ukochanej cierpi na depresję. Nie je, nie śpi, zażywa mnóstwo tabletek, wszczyna burdy.A co najgorsze nie potrafi zmusić się do pisania.Wszyscy natomiast czekają na trzeci tom anielskiej trylogii.
Pisarz jednak zamyka się przed światem i przyjaciółmi. Nikt nie jest w stanie do niego dotrzeć, ani mu pomóc.
Czy aby na pewno nikt?
Nagle los zsyła mu Billie, bohaterkę jego powieści, która twierdzi, że wyszła z książki, z niedokończonego zdania.
Mężczyzna nie dowierza, myśli, że na skutek leków traci zmysły. Jednakże wszystko wskazuje na to, że dziewczyna jest prawdziwa, lecz nie może żyć w świecie rzeczywistym.
Gdy po wielu trudach zaprzyjaźniają się, a nawet jeśli chodzi o Toma, to łączy ich coś więcej, Billie zaczyna chorować;wymiotuje atramentem, ma anemię, siwieją jej włosy.
Żeby ją ocalić Tom musi napisać ostatnią część cyklu o aniołach.
Zaczyna pisać jak szalony, ale czy zdąży na czas i czy na pewno chce, by Billie odeszła na zawsze do świata fikcji?
"Papierowa dziewczyna" to powieść wielowątkowa i wielogatunkowa. Jest w niej i romans, obyczajówka, sensacja.
Nie myślałam,że kiedykolwiek to przyznam, odnośnie prozy Musso, ale mimo ciekawej fabuły były też momenty, gdy książka trochę mnie nużyła.
Na szczęście  zakończenie całkowicie zrekompensowało mi te chwile nudy. Po raz kolejny autor uśpił moją czujność i zmylił mnie, więc znowu: nie spodziewałam się tego, co nastąpiło.

5 komentarzy:

 1. Akurat tę książkę będę miała okazję przeczytać. Mam nadzieję że również mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. daj znać, jak Ci się podobała:)przyjemnej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooooo.... fabuła wydaje się być bardzo ciekawa. Chętnie się przekonam, czy i mnie zaskoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama planuję na nią zapolować, bo intryguje mnie od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka razy już, już miałam sięgnąć po powieść tego autora... jednak nie wychodziło. Muszę wkrótce nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...