Przejdź do głównej zawartości

Krwawa hrabina

Krwawa hrabina - Tara Moss Tara Moss to autorka znana głównie z serii kryminałów: " Żądza", "Fetysz", "Rozłam".
"Krwawa hrabina" należy jednak do innego gatunku literackiego, który jest mieszanką fantastyki, horroru i powieści paranormalnej. Książka ta to pierwszy tom trylogii o Pandorze English.
Pandora jest młodą dziewczyną pochodzącą z prowincjonalnego miasteczka, rozpoczynającą nowe życie w Nowym Yorku. W dzieciństwie straciła rodziców, w miasteczku w związku ze swoimi przeczuciami, które zwykle się sprawdzały była uznawana za dziwadło. Krótko mówiąc nie miała łatwo, wiele spodziewa się więc po nowym miejscu i nowym życiu.
Przeprowadza się do swojej ciotecznej babki, Celii, która mieszka w wielkim domu, kamienicy. Zarówno miejsce, sam dom jak i wygląd pani domu budzą ogromne zdziwienie. Cioteczna babka wygląda bardziej na ciotkę  niż babkę, jak na staruszkę jest bardzo zażywna. Ma swoje dziwaczne zwyczaje, które Pandora musi zaakceptować.
Samo miejsce zamieszkania natomiast nie jest uwiecznione na żadnej mapie, żaden taksówkarz nie zna tej dzielnicy. W dodatku w domu oprócz Celii i jej kotki mieszka ktoś jeszcze. Pandora wyczuwa czyjąś obecność, lecz ciotka zaprzecza, by ktoś jeszcze miałby mieszkać w ich mieszkaniu.
po pewnym czasie  dziewczyna poznaje tajemniczego domownika i jednocześnie odkrywa u siebie zdolność do widzenia duchów. Wkrótce nawiązuje z rezydentem domu bliższą znajomość.
Wkrótce po przyjeździe do Nowego Yorku młoda kobieta znajduje wymarzoną pracę w jednym z wydawnictw pisma o modzie. Szybko odnajduje się w nowym świecie.
Będąc na gali poświęconej niezwykłemu specyfikowi, jaki reklamuje jej gazeta, młoda dziennikarka natyka się na oszustwo związane z produkcją kosmetyku.
Poznana w redakcji pisma modelka, będąca twarzą kremu młodości nie darzy Pandory sympatią, ona sama zaś wyczuwa w pięknej kobiecie chłód i mrożący krew w żyłach zapach śmierci.
Wszystko okazuje się inne niż na początku się wydaje. Dziewczynie grozi poważne niebezpieczeństwo.
Książce nie sposób zarzucić braku interesujących zwrotów akcji. Jest ciekawa, osnuta aurą tajemniczości.
Autorka mistrzowsko buduje napięcie, wykreowane postaci są z pewnością nietuzinkowe i przyciągają uwagę. Nie da się nie polubić głównej bohaterki i jej ciotecznej babki.
Fabuła chwilami kojarzyła mi się z powieścią "Diabeł ubiera się u Prady", lecz bynajmniej mi to nie przeszkadzało i było zapewne tylko subiektywnym odczuciem.
Całość zainteresowała mnie na tyle, że z przyjemnością sięgnę po kolejny tom powieści o równie tajemniczym tytule "Pajęcza bogini."
Chętnie przeczytam o dalszych losach uroczej dziennikarki i jej równie uroczej ciotce.
Pierwszy tom  uchylił zaledwie rąbek sekretów, które należy odkryć wspólnie z panna English.
Powieść ta może nie jest jakimś arcydziełem literackim, ale autorka zachęciła mnie do zapoznania się z jej wcześniejszymi książkami.
Komentarze

  1. Ja już nie mogę sie doczekać drugiego tomu;)

    OdpowiedzUsuń
  2. skusiłabym się gdyby to nie była trylogia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…