Przejdź do głównej zawartości

Krwawa hrabina

Krwawa hrabina - Tara Moss Tara Moss to autorka znana głównie z serii kryminałów: " Żądza", "Fetysz", "Rozłam".
"Krwawa hrabina" należy jednak do innego gatunku literackiego, który jest mieszanką fantastyki, horroru i powieści paranormalnej. Książka ta to pierwszy tom trylogii o Pandorze English.
Pandora jest młodą dziewczyną pochodzącą z prowincjonalnego miasteczka, rozpoczynającą nowe życie w Nowym Yorku. W dzieciństwie straciła rodziców, w miasteczku w związku ze swoimi przeczuciami, które zwykle się sprawdzały była uznawana za dziwadło. Krótko mówiąc nie miała łatwo, wiele spodziewa się więc po nowym miejscu i nowym życiu.
Przeprowadza się do swojej ciotecznej babki, Celii, która mieszka w wielkim domu, kamienicy. Zarówno miejsce, sam dom jak i wygląd pani domu budzą ogromne zdziwienie. Cioteczna babka wygląda bardziej na ciotkę  niż babkę, jak na staruszkę jest bardzo zażywna. Ma swoje dziwaczne zwyczaje, które Pandora musi zaakceptować.
Samo miejsce zamieszkania natomiast nie jest uwiecznione na żadnej mapie, żaden taksówkarz nie zna tej dzielnicy. W dodatku w domu oprócz Celii i jej kotki mieszka ktoś jeszcze. Pandora wyczuwa czyjąś obecność, lecz ciotka zaprzecza, by ktoś jeszcze miałby mieszkać w ich mieszkaniu.
po pewnym czasie  dziewczyna poznaje tajemniczego domownika i jednocześnie odkrywa u siebie zdolność do widzenia duchów. Wkrótce nawiązuje z rezydentem domu bliższą znajomość.
Wkrótce po przyjeździe do Nowego Yorku młoda kobieta znajduje wymarzoną pracę w jednym z wydawnictw pisma o modzie. Szybko odnajduje się w nowym świecie.
Będąc na gali poświęconej niezwykłemu specyfikowi, jaki reklamuje jej gazeta, młoda dziennikarka natyka się na oszustwo związane z produkcją kosmetyku.
Poznana w redakcji pisma modelka, będąca twarzą kremu młodości nie darzy Pandory sympatią, ona sama zaś wyczuwa w pięknej kobiecie chłód i mrożący krew w żyłach zapach śmierci.
Wszystko okazuje się inne niż na początku się wydaje. Dziewczynie grozi poważne niebezpieczeństwo.
Książce nie sposób zarzucić braku interesujących zwrotów akcji. Jest ciekawa, osnuta aurą tajemniczości.
Autorka mistrzowsko buduje napięcie, wykreowane postaci są z pewnością nietuzinkowe i przyciągają uwagę. Nie da się nie polubić głównej bohaterki i jej ciotecznej babki.
Fabuła chwilami kojarzyła mi się z powieścią "Diabeł ubiera się u Prady", lecz bynajmniej mi to nie przeszkadzało i było zapewne tylko subiektywnym odczuciem.
Całość zainteresowała mnie na tyle, że z przyjemnością sięgnę po kolejny tom powieści o równie tajemniczym tytule "Pajęcza bogini."
Chętnie przeczytam o dalszych losach uroczej dziennikarki i jej równie uroczej ciotce.
Pierwszy tom  uchylił zaledwie rąbek sekretów, które należy odkryć wspólnie z panna English.
Powieść ta może nie jest jakimś arcydziełem literackim, ale autorka zachęciła mnie do zapoznania się z jej wcześniejszymi książkami.




















Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kachna

Kachna jest młoda. Kachna jest pogubiona. Kachna jest zbuntowana. Tytułowa bohaterka jest dziewczyną z przeszłością  i to nie byle jaką. Wychowywana przez ojca dla którego była ważna tylko reputacja i kariera, popada w konflikt z prawem, na skutek czego trafia do poprawczaka. Po wyjściu na wolność nie potrafi odnaleźć się w świecie. Na szczęście pojawia się tajemniczy Karol, który niczym dobry duch zabiera ją do osady, miejsca niesamowitego, oderwanego od rzeczywistości a jednak jak najbardziej normalnego. Dziewczyna ma tam przebyć swoją resocjalizację, poukładać swoje sprawy. Pomóc ma jej w tym prowadzenie dziennika, w którym ma zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia. Kachna na początku nikomu z mieszkańców osady nie ufa. Nie rozmawia z nikim oprócz Karola,lecz jej miłość do książek skłania ją do wizyty w miejscowej bibliotece. Tam zaprzyjaźnia się z Wolfangiem, który okaże się dla niej nie tylko bratnią duszą.Kachna dostrzega też, że pisanie sprawia jej pewną przyjemność. Od tego mome

Nabytki biblioteczne (131)

 Dawno nie chwaliłam się moimi zdobyczami. Nie oznacza to bynajmniej, że przestałam odwiedzać bibliotekę. Co to, to nie. Jednak jakoś coraz mniej czasu mam na wszystko, a ten poświęcony na czytanie mocno mi się skurczył. Nad czym bardzo ubolewam. Ostatnio jednak przytargałam kilka wspaniałości, więc spieszę z chwaleniem się: Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska

Lata miłości

Po ten tytuł sięgnęłam głównie dlatego, iż akcja rozgrywa się  w czasach gdzie królowały Dzieci Kwiaty.  A ja mam sentyment do hipisów. Na początku poznajemy Celeste, która stoi u progu kariery wokalnej. Wszystko w jej życiu kręci się wokół śpiewu.  I to ta chęć zrobienia kariery, zdobycia sławy częściowo zrujnowała jej życie. Tak przynajmniej sama sądzi. Podczas jednej z szalonych nocy  pod wpływem LSD bierze udział w imprezie. Poddaje się narkotykowemu zatraceniu i uprawia seks ze świeżo poznanym piętnastolatkiem, Theodore. Owocem tej nocy jest jej córka, Lana, którą wychowuje samotnie. Stara się trzymać ją jak najdalej od  świata muzyki, chociaż wie, że dziewczynka odziedziczyła po niej piękny głos.  Całe dzieciństwo wmawiała córce, że tylko nauką i wykształceniem coś osiągnie. Lana nie ma więc przyjaciół, ani żadnych przyjemności na jakie mogą sobie pozwolić jej rówiśnicy. Po latach, gdy dziewczyna staje się kobietą, do Londynu przyjeżdża on, Theodore. Teraz właściciel winnic na p