środa, 28 czerwca 2017

Ironia losu

Okładka książki Ironia losu "Ironia losu" to powieść o zdradzie, miłości i trudnych wyborach. Marzena jest mężatką z szesnastoletnim stażem. Jej mąż to ciepły, opiekuńczy lekarz pediatra. Nie mają wspólnych dzieci. Hubert ma dorosłego syna z poprzedniego małżeństwa.
Marzena ma wszystko czego może pragnąć czterdziestoletnia kobieta. Przez przypadek spotyka na zakupach przystojnego Jacka, który zaprasza ją na kawę. Od niewinnej kawy zaczyna się jej burzliwy romans. Sprawę ułatwia fakt, że jej mąż często ma nocne dyżury. Marzena jednak z łóżka kochanka zawsze biegnie do domu. ma wyrzuty sumienia, bo przecież kocha męża. Za każdym razem mówi sobie, że skończy z Jackiem, ale on robi się coraz bardziej natarczywy, zaborczy. Wydzwania do niej, pisze sprośne smsy. Każda próba zakończenia ich relacji jednakże pełznie na niczym. Marzena miota się, ma coraz to gorszy nastrój, nie potrafi zrezygnować z kochanka. Wkrótce jej siostra domyśla się wszystkiego. Ostrzega ją, że może przez głupotę stracić wartościowego mężczyznę, zniszczyć swoje poukładane i bezpieczne życie. Ale wiarołomna żona to wszystko przecież wie. Tyle, że nie korzysta w żaden sposób z tej wiedzy. Wieczorami wchodzi na internetowe forum o zdradzie i czyta posty osób zdradzanych i zdradzających. Niektóre historie podobne są do jej własnej.
Przez większość książki czekałam w napięciu, co się takiego wydarzy, że Marzena zrezygnuje z podwójnego życia. Snułam różne przypuszczenia, ale i tak autorka mnie zaskoczyła.
Zakończenie mnie powaliło na łopatki.  Pani Misiołek stworzyła niebanalną, świetną powieść.
Chociaż do końca nie mogłam zrozumieć postępowania bohaterki, to i tak ją polubiłam i kibicowałam jej w dążeniu do uporządkowaniu swojego życia.
Bardzo, ale bardzo interesująca powieść. Polecam z czystym sumieniem. Nie zawiedziecie się.

5 komentarzy:

 1. U mnie czeka w kolejce ta książka. Mam nadzieję, że i ja się nie rozczaruję 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli polecasz to się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna okładka Fabuła także intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie się skuszę na wakacyjne zaczytanie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...