Przejdź do głównej zawartości

Kazik

   Po "Kazika" sięgnęłam z kilku przyczyn; po pierwsze okładka, magnetyczna, przyciągająca wzrok, po drugie jako fanka serialu "Synowie Anarchii" nie mogłam odpuścić sobie powieści o chłopakach z klubu motocyklowego, no i po trzecie, opis fabuły utwierdził mnie, co do tego, że książka jest w sam raz dla mnie.

Akcja powieści dzieje się w Lublinie. Poznajemy historię burzliwej miłości Estery i Krystiana vel Kazika. Oboje są, co tu kryć z innych bajek. Ona grzeczna pani z banku, stroniąca raczej od alkoholu i mocnych wrażeń, on - nadleśniczy oraz jeden z założycieli klubu motocyklowego. Dla niego liczy się dobra zabawa, kumple z klubu i pasja, którą są motory.

Jednak chłodna na pozór dziewczyna zaczyna go naprawdę intrygować. Szybko odkrywa, że nie jest ona sztywną, zimną suką, za jaką ją mają niektórzy jego koledzy.Pod powłoką zdystansowania, kryje się prawdziwy wulkan energii i namiętności.

Esterka również odkrywa, że Kazik to nie tylko chłopak, który lubi przyjemności i beztroską zabawę. Dla niego liczą się również i inne wartości.

Gwałtownie rozpoczęty romans jednak stale jest przerywany jeszcze gwałtowniejszymi kłótniami.  Oboje nie wiedzą na czym tak właściwie stoją i nie bardzo wiedzą czego tak naprawdę chcą. Z jednej strony nie chcą  się wiązać na poważnie, z drugiej nie odpowiada im luźny związek. Ciężko im się dogadać. Gdyby nie możliwość namiętnego pogodzenia się zapewne ich układ nie przetrwałby tygodnia. Niemniej jak długo można gonić króliczka?

Czy możliwa jest szczęśliwa miłość tak dwóch różnych osób? Może faktycznie dwie bajki nie powinny stać się jedną szczęśliwą? Lub odwrotnie, przeciwieństwa przecież się przyciągają.

"Kazik" to pierwsza część serii motocyklowej, z czego bardzo się cieszę. Jest to książka napisana lekko, z humorem.  Nie jest to romans typu mafijnego, jakich pełno ostatnio na rynku literackim, nie ma tu przemocy i walki o władzę. A mimo to lub pomimo tego powieść czyta się z zapartym tchem.

Bohaterowie są prawdziwi i nie sposób ich nie polubić.  Kibicowałam Kazikowi, ale i rozumiałam Esterę. Bohaterowie drugoplanowi również zostali nakreśleni wyraziście, więc liczę, ze w następnym tomie poznam historię któregoś z kolegów Kazika.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl


Komentarze

  1. Jeśli nadarzy się okazja przeczytania tej książki, to chętnie z niej skorzystam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka niesamowicie do mnie przemawia, bo faktycznie okładka przecudowna, a i też jestem fanką "SoA". Z pewnością przeczytam. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. O książce nie słyszałam, ale brzmi kusząco.

    OdpowiedzUsuń
  4. Przyznam, że na razie mnie do niej nie ciągnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Mnie książka zaintrygowała, więc zapisuję sobie jej tytuł. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kachna

Kachna jest młoda. Kachna jest pogubiona. Kachna jest zbuntowana. Tytułowa bohaterka jest dziewczyną z przeszłością  i to nie byle jaką. Wychowywana przez ojca dla którego była ważna tylko reputacja i kariera, popada w konflikt z prawem, na skutek czego trafia do poprawczaka. Po wyjściu na wolność nie potrafi odnaleźć się w świecie. Na szczęście pojawia się tajemniczy Karol, który niczym dobry duch zabiera ją do osady, miejsca niesamowitego, oderwanego od rzeczywistości a jednak jak najbardziej normalnego. Dziewczyna ma tam przebyć swoją resocjalizację, poukładać swoje sprawy. Pomóc ma jej w tym prowadzenie dziennika, w którym ma zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia. Kachna na początku nikomu z mieszkańców osady nie ufa. Nie rozmawia z nikim oprócz Karola,lecz jej miłość do książek skłania ją do wizyty w miejscowej bibliotece. Tam zaprzyjaźnia się z Wolfangiem, który okaże się dla niej nie tylko bratnią duszą.Kachna dostrzega też, że pisanie sprawia jej pewną przyjemność. Od tego mome

Nabytki biblioteczne (131)

 Dawno nie chwaliłam się moimi zdobyczami. Nie oznacza to bynajmniej, że przestałam odwiedzać bibliotekę. Co to, to nie. Jednak jakoś coraz mniej czasu mam na wszystko, a ten poświęcony na czytanie mocno mi się skurczył. Nad czym bardzo ubolewam. Ostatnio jednak przytargałam kilka wspaniałości, więc spieszę z chwaleniem się: Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska

Lata miłości

Po ten tytuł sięgnęłam głównie dlatego, iż akcja rozgrywa się  w czasach gdzie królowały Dzieci Kwiaty.  A ja mam sentyment do hipisów. Na początku poznajemy Celeste, która stoi u progu kariery wokalnej. Wszystko w jej życiu kręci się wokół śpiewu.  I to ta chęć zrobienia kariery, zdobycia sławy częściowo zrujnowała jej życie. Tak przynajmniej sama sądzi. Podczas jednej z szalonych nocy  pod wpływem LSD bierze udział w imprezie. Poddaje się narkotykowemu zatraceniu i uprawia seks ze świeżo poznanym piętnastolatkiem, Theodore. Owocem tej nocy jest jej córka, Lana, którą wychowuje samotnie. Stara się trzymać ją jak najdalej od  świata muzyki, chociaż wie, że dziewczynka odziedziczyła po niej piękny głos.  Całe dzieciństwo wmawiała córce, że tylko nauką i wykształceniem coś osiągnie. Lana nie ma więc przyjaciół, ani żadnych przyjemności na jakie mogą sobie pozwolić jej rówiśnicy. Po latach, gdy dziewczyna staje się kobietą, do Londynu przyjeżdża on, Theodore. Teraz właściciel winnic na p