Przejdź do głównej zawartości

Na krawędzi nigdy

Okładka książki Na krawędzi nigdy "Na krawędzi nigdy" to typowy romans, ale czy na pewno typowy?
Camryn to dwudziestoletnia dziewczyna nie mająca  w dotychczasowym życiu szczęścia w miłości. Jej poprzedni chłopak ginie w wypadku. Młoda kobieta po tym fakcie nie jest w stanie z nikim się spotykać. Jej przyjaciółka Natalie stara się jednak za wszelką cenę wyciągnąć ją z dołka i rozerwać.
w momencie gdy chłopak Natalie poróżnia przyjaciółki Camryn ma dość. Pakuje plecak i wsiada do pierwszego lepszego autobusu.
Podczas jazdy spotyka młodego mężczyznę, Andrew. Początkowo chłopak ją irytuje lecz szybko się okazuje, że nadają na tych samych falach.
Andrew nie szuka miłości, jednak piękna pasażerka autobusu robi na nim większe wrażenie, niżby sobie tego życzył.

"... Przez chwilę myślę o tym, gdzie każde z nas by się znalazła, gdybyśmy się nie spotkali. Ale szybko daję sobie spokój, bo skręca mi się żołądek. Nie umiem sobie wyobrazić, że go nie spotkałam. I nie chcę..."

Mężczyzna za swoja misję bierze sobie opiekę nad Camryn. Razem docierają do szpitala, gdzie umiera ojciec Andrew. Potem podróżuję poprzez Luizjanę, by dotrzeć do teksasu, skąd pochodzi mężczyzna. Podczas podróży świetnie się bawią i zaczyna kwitnąć ich miłość.
Jednakże na ich uczuciu kładzie się cień. Andrew ma pewną tajemnicę, której nie chce i nie może wyjawić.
Czy ona spowoduje, że ich uczucie się wypali? Czy miłość jest na tyle silna, by znieść  najmocniejszy z ciosów losu?
Nie mogę powiedzieć, aby książka  mnie oczarowała, spowodowała zatracenie się w jej treści. Podobała mi się oczywiście, lecz moje oczekiwania wobec niej były bardzo duże i nie do końca zostały spełnione.
Rozczarowało mnie zwłaszcza zakończenie, ale może nie powinnam się czepiać  ponieważ autorka dzięki niemu otworzyła sobie furtkę do kontynuowania powieści.
Z pewnością sięgnę po dalsze losy tej dwójki kochanków. Ciekawa jestem ich dalszej historii, gdzie zabrnie ich uczucie. Może pisarce uda się nawet bardziej mnie zachwycić.

Komentarze

 1. Zakończenie faktycznie mogłoby być lepsze, ale generalnie motyw drogi lubię, więc książka mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama podróż również mi się podobała, była interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również zakończenie lekko rozczarowało, ale drugi tom wynagrodził wszelki niedosyt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tę książkę mam ogromną ochotę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Narodziny gniewu

Od ukazania się książki na rynku często natykałam się na pełne zachwytu recenzje. Mimo tego jakoś nie dowierzałam do końca w kunszt tej książki. Jednak nie ukrywam, że coś mnie do niej ciągnęło. Ciągle jednak odsuwałam powieść na później.
Oj, i po co mi to było?
Jak się do niej dobrałam, to dosłownie przepadłam. I nie , nie od pierwszej strony. Przepadłam od momentu gdy zaczęła się II wojna światowa. Otóż autorka pisze o wojnie tak, jak to opowiadała mi przed laty babcia, która przeżyła okupację niemiecką. Nie jest łatwo mówić, pisać o tamtych czasach. Trudne sytuacje, niebezpieczeństwo, okrutność okupantów i ludzi. Niepewność, strach. A w tym wszystkim starania o zwykłe życie, miłość, przyjaźń.
Bohaterowie powieści rzuceni są w wir wojny. Każdy radzi sobie jak potrafi. Jedni za wszelką cenę chcą być sobą, wytrwali w swoich ideałach, inni płyną z prądem dbając głownie o wygodę, a jeszcze inni starają się być po prostu przyzwoitymi ludźmi.
Hanka i Alicja to dwie przyjaciółki z miejs…

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Życie na wynos

Na powieściach autorstwa Olgi Rudnickiej powinno być zamieszczone ostrzeżenie; nie czytać publicznie, czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Po książki pisarki sięgam z zamkniętymi oczami i zawsze jest to ogromna przyjemność i świetna zabawa.
"Życie na wynos" jest kontynuacją przygód zwariowanej pisarki Emilii Przecinek i jej rodziny, którą to mogliśmy poznać w tomie pt. "Granat po proszę". Niech jednak nie martwią się ci, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części, śmiało można czytać obie książki niezależnie.
Tym razem Emilia biedzi się nad kolejną książką, ale ma pewien zastój w pisarstwie. Nijak nie może ruszyć do przodu. Wszystko i wszyscy dookoła mimo starań zamiast jej pomagać tylko przeszkadzają. Mistrzyniami zamieszania są dwie starsze panie; matka i teściowa Emilii. Sytuacji oczywiście nie ułatwia fakt. że w piwnicy apartamentowca, w którym mieszkają Przecinkowie zostaje znaleziony trup. Rzecz jasna zwłoki odnajduje nasza niezastąpi…