wtorek, 5 stycznia 2016

Bez pamięci

Okładka książki Bez pamięci Utrata pamięci jest rzeczą bardzo dotkliwą, trudną do wyobrażenia. Stracić własną tożsamość, nie wiedzieć nic o sobie i swoich bliskich, nie mieć wspomnień - to bolesne i wstrząsające doświadczenie. Przytrafia się ono Sarah, młodej kobiecie, ofierze wypadku samochodowego. Budząc się w szpitalnym łóżku nie zna odpowiedzi na żadne zadawane jej pytanie.
Z nienacka pojawia się Jake Sanders, mężczyzna, który zdaje się  znać poszkodowaną w wypadku kobietę. Twierdzi, że Sarah uciekła od niego siedem miesięcy temu i mimo poszukiwań nie potrafił jej odnaleźć.
Jego tłumaczenia wydają się Sarah podejrzane, nie ufa mu. Tym bardziej, że mężczyzna oskarża ją o uprowadzenie córki, zieje nienawiścią i daje jej do zrozumienia, że dla niego jest niczym, zależy mu tylko na odzyskaniu dziecka. Niestety Sarah nie pamięta małej Caitlyn, nie wie gdzie córeczka się znajduje.
Naciskana przez otoczenie stara się sobie coś przypomnieć, dręczą ją koszmary. Zaczyna mieć przebłyski pamięci i już wie, że przed czymś ucieka, że jest w niebezpieczeństwie.
Co jej grozi? I gdzie jest Caitlyn?
Brat Jake'a, Dylan jest dziennikarzem i włącza się do poszukiwań bratanicy. Nigdy nie przepadał za Sarah, czuł, że ona coś ukrywa.
Rozpoczyna się wyścig z czasem.
Zagadka choć zawiła, fragmentarycznie zaczyna się wyjaśniać. Kolejne fakty i kłamstwa wychodzą na jaw.

"...- Czy to było kolejne kłamstwo Sarah, kolejny sekret? Tak? - Gwałtownym ruchem wsunął ręce do kieszeni - O Boże, kiedy to  się skończy? Kiedy wreszcie dotrzemy do prawdy...?"

Czy Sarah odzyska pamięć i odnajdzie córeczkę? Czy Jake wybaczy jej wszystkie oszustwa?

"Bez pamięci" to fascynująca, świetnie napisana powieść. Trzyma w napięciu do samego końca. Nie da sie jej odłożyć na potem.
Polecam i jeszcze raz polecam. 

9 komentarzy:

 1. Skoro trzyma w napięciu... A czuję, że ta książka jest bardzo emocjonalna... Zapiszę sobie, przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, polecam inne książki tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamierzam się zapoznać z wszystkimi dostępnymi na rynku polskim:)

   Usuń
 3. Piękna okładka. Sama fabuła również mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być dobra. Czytałam ostatnio o utracie pamięci, ale w kontekście Alzheimera. Bardzo polecam Ci "Motyla" Lisy Genovy -rewelacyjna książka. Myślę, że może Ci się spodobać. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję, rozejrzę się za tym tytułem:)

   Usuń
  2. Naprawdę warto. Pozdrawiam. :-))

   Usuń
 5. Lubię książki trzymające w napięciu. Jestem ciekawa, czy bohaterka odzyska pamięć.

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...