Przejdź do głównej zawartości

Bez pamięci

Okładka książki Bez pamięci Utrata pamięci jest rzeczą bardzo dotkliwą, trudną do wyobrażenia. Stracić własną tożsamość, nie wiedzieć nic o sobie i swoich bliskich, nie mieć wspomnień - to bolesne i wstrząsające doświadczenie. Przytrafia się ono Sarah, młodej kobiecie, ofierze wypadku samochodowego. Budząc się w szpitalnym łóżku nie zna odpowiedzi na żadne zadawane jej pytanie.
Z nienacka pojawia się Jake Sanders, mężczyzna, który zdaje się  znać poszkodowaną w wypadku kobietę. Twierdzi, że Sarah uciekła od niego siedem miesięcy temu i mimo poszukiwań nie potrafił jej odnaleźć.
Jego tłumaczenia wydają się Sarah podejrzane, nie ufa mu. Tym bardziej, że mężczyzna oskarża ją o uprowadzenie córki, zieje nienawiścią i daje jej do zrozumienia, że dla niego jest niczym, zależy mu tylko na odzyskaniu dziecka. Niestety Sarah nie pamięta małej Caitlyn, nie wie gdzie córeczka się znajduje.
Naciskana przez otoczenie stara się sobie coś przypomnieć, dręczą ją koszmary. Zaczyna mieć przebłyski pamięci i już wie, że przed czymś ucieka, że jest w niebezpieczeństwie.
Co jej grozi? I gdzie jest Caitlyn?
Brat Jake'a, Dylan jest dziennikarzem i włącza się do poszukiwań bratanicy. Nigdy nie przepadał za Sarah, czuł, że ona coś ukrywa.
Rozpoczyna się wyścig z czasem.
Zagadka choć zawiła, fragmentarycznie zaczyna się wyjaśniać. Kolejne fakty i kłamstwa wychodzą na jaw.

"...- Czy to było kolejne kłamstwo Sarah, kolejny sekret? Tak? - Gwałtownym ruchem wsunął ręce do kieszeni - O Boże, kiedy to  się skończy? Kiedy wreszcie dotrzemy do prawdy...?"

Czy Sarah odzyska pamięć i odnajdzie córeczkę? Czy Jake wybaczy jej wszystkie oszustwa?

"Bez pamięci" to fascynująca, świetnie napisana powieść. Trzyma w napięciu do samego końca. Nie da sie jej odłożyć na potem.
Polecam i jeszcze raz polecam. 

Komentarze

 1. Skoro trzyma w napięciu... A czuję, że ta książka jest bardzo emocjonalna... Zapiszę sobie, przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, polecam inne książki tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamierzam się zapoznać z wszystkimi dostępnymi na rynku polskim:)

   Usuń
 3. Piękna okładka. Sama fabuła również mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być dobra. Czytałam ostatnio o utracie pamięci, ale w kontekście Alzheimera. Bardzo polecam Ci "Motyla" Lisy Genovy -rewelacyjna książka. Myślę, że może Ci się spodobać. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję, rozejrzę się za tym tytułem:)

   Usuń
  2. Naprawdę warto. Pozdrawiam. :-))

   Usuń
 5. Lubię książki trzymające w napięciu. Jestem ciekawa, czy bohaterka odzyska pamięć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…