środa, 19 października 2016

Bliźniacze połowy

Okładka książki Siostry      "Siostry" to thriller psychologiczny czyli gatunek, który ja bardzo lubię. Czytam sporo tego typu książek więc nie jest łatwo mnie czymś  zaskoczyć, zaintrygować. Claire Douglas to się udało. Nie przeżyłam może wielu dreszczyków wywołanych przez strach, niemniej przeprowadzona akcja została w taki sposób, że nie dało się wszystkiego do końca przewidzieć, mimo wcześniejszych domysłów i przypuszczeń.
Abi jest młodą kobietą, która straciła w wypadku swoja siostrę bliźniaczkę, Lucy. Była z nią mocno związana. Przed wypadkiem obie ostro się pokłóciły, co dodatkowo gryzie Abi, tym bardziej, że samochód prowadziła właśnie ona.  Nie radząc sobie z tą traumą próbowała podciąć sobie żyły, trafiła do szpitala psychiatrycznego, po wyjściu stale bierze antydepresanty i chodzi na terapię psychologiczną.
W momencie gdy przypadkowo spotyka Beatrice, artystkę wiele się zmienia na plus. Okazuje się, że Beatrice jest również bliźniaczką, w dodatku bardzo podobną do Abi i Lucy.
W pięknym, dużym domu Bei mieszka jej brat, Ben oraz trzy dziewczyny również artystki.
Abi zostaje zaproszona  i przeprowadza się do nich. Początkowo wszystko wygląda cudownie. Przebywanie w tym domu służy psychice dziewczyny. Jednakże w momencie gdy zaczyna ją przyciągać do Bena, nawiązują romans zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
Beatrice zmienia się nie do poznania, pokazuje swój zaborczy charakter. Ewidentnie jest zazdrosna o uwagę brata.
"... Beatrice to mąciwoda - czuję wybuch wściekłości rozsadzający mi pierś i nie kontroluję słów, które się ze mnie wylewają - Nienawidzi tego, że jestem twoją dziewczyną. Chce cię mieć tylko dla siebie.
- Stara się mnie zastraszyć. Może ma nadzieję, że się wyprowadzę. Nie wiem. Ale to jest chore..."

Abi czuje się zaszczuta, pomału sama nie wie czy czegoś sobie nie wymyśliła. Żałuje, że jej tak pięknie zapowiadająca się przyjaźń z Beą skończyła się szybciej niż zaczęła.

"...W chwilach słabości chciałbym do niej podbiec, przeprosić ja za wszystko, co złe, co się stało i odnowić naszą przyjaźń. Wiem jednak, że to niemożliwe, o ile będę nadal z Benem. Myliłam się, że będę mogła mieć ich oboje. Byłam zbyt zachłanna..."

Co tak naprawdę dzieje się w domu Beatrice i Bena? Czy faktycznie ktoś prześladuje Abi? A może ona sama coś sobie uroiła?

Fabuła powieści jest bardzo frapująca. Wciąga od pierwszej chwili, a zakończenie naprawdę zaskakuje.
jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na tą książkę. Nie spodziewałam się aż tak intrygującej lektury.
Polecam. Z resztą sami się przekonajcie.
2 komentarze:

  1. Już sama okładka mnie przekonała - bo ja na to bardzo zwracam uwagę :)

    OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...