poniedziałek, 31 października 2016

Widmo przeszłości

Okładka książki Wszystko czego pragnęła  Tym razem ani okładka, ani tytuł nie zachęcił mnie do lektury. Co więc sprawiło, że po nią sięgnęłam? jeden, bardzo ważny czynnik- nazwisko autorki. Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę pisarki, jednak na tyle zapadła mi w pamięć, że wiedziałam, że i ty razem będzie to strzał w dziesiątkę. Nie pomyliłam się. Barbara Freethy należy do tych  pisarzy, którzy wiedzą jak posłużyć się słowem, jak poprowadzić zawiłą intrygę, wciągnąć czytelnika w wir akcji i nie puścić póki nie ujrzy ostatniej litery.
Natalie, Madison, Laura i Emily - Wspaniała Czwórka. Przyjaciółki, różniące się właściwie wszystkim, od pochodzenia po oczekiwania, poprzez sposób bycia, cechy charakteru. Na studiach zawsze razem, do czasu tragicznego wypadku jednej z nich. Podczas uczelnianej imprezy Emily wchodzi na dach i z niego spada. Ginie na miejscu. Pozostałe dziewczyny radzą sobie z zaistniałą sytuacją tak jak potrafią. Ich drogi rozchodzą się. każda podąża swoją drogą.
Po dziesięciu latach ich ścieżki znowu się splatają. Dzieje się to za sprawą książki, która najwyraźniej oparta jest na faktach dotyczących wypadku Emily. Fakty przeplatają się z fikcją. Jednakże autor powieści oskarża w nie jedną z nich o morderstwo. Wybucha skandal.
Wszystkie kobiety muszą zmierzyć się jeszcze raz z bolesnymi wspomnieniami i odkryć skąd autor powieści znał tyle szczegółów z ich życia.
Pozornie najbardziej cierpi Natalie, obecna szanowana lekarka. Jej kariera wisi na włosku. Kto bowiem powierzy swoje zdrowie domniemanej morderczyni. Kobieta jest bardzo zdeterminowana, by odkryć, co wydarzyło się naprawdę w przeszłości. Tożsamość autora jest nadal zagadką. Wiadomo, że ukrywa się pod pseudonimem i unika jak ognia spotkania z każdą z przyjaciółek.
Czy wypadek to naprawdę nieszczęśliwy zbieg okoliczności, czy też naprawdę ktoś za tym stoi? Pisarka zgrabnie kieruje podejrzeniami, odkrywa kolejne tajemnice, tak że już nie wiadomo kogo podejrzewać.
Uwielbiam takie książki. Nie pozwalają na długo o sobie zapomnieć, nie pozwalają się nudzić ani chwilki.
Nawet nie będę nikomu tej powieści polecać. Po prostu musicie ją przeczytać

2 komentarze:

  1. Faktycznie fabuła ciekawa, ale okładka mało przekonująca, bo kompletnie nic nie mówi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, też tak ją odebrałam.

      Usuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...