piątek, 4 listopada 2016

Nabytki biblioteczne (31)

Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stos książek z biblioteki nigdy nie maleje. A przecież każdą wolną chwilę spędzam na czytaniu. Nieprawda.
On maleje, ale ja sukcesywnie go uzupełniam. Tym razem o takie pozycje:

Okładka książki Tylko twoimi oczamiAlice prowadzi nudne życie w Berlinie. Wszystko zmienia się, gdy spontanicznie postanawia wyjechać do Wenecji. W dzień prowadzi dom rodziny Scarpów, a nocami zwiedza fascynujące ją miasto. Podczas swoich wędrówek spotyka tajemniczego niewidomego mężczyznę, Tobiasza. Dzięki niemu jest zapraszana na wystawne bale i smakuje życia bogaczy. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość nowego znajomego. Nie może jednak przewidzieć, że jej życie znajdzie się przez tę znajomość w niebezpieczeństwie.

 Okładka książki Odwrócone życie   Ewa to nastolatka, która musiała szybko dorosnąć. Zbyt szybko. Matka, walcząca z depresją po śmierci małego synka, znika z jej życia. Ojciec odsuwa się od niej dla dobra nowego związku. Ewa walczy z samotnością i poczuciem odrzucenia, oddając się bez reszty swojej największej pasji: bieganiu.

Aldona ucieka z rodzinnego Śląska na gorącą Teneryfę. Osiąga sukces zawodowy i zostawia za sobą trudne wspomnienia z dzieciństwa. Jej największym problemem jest choroba syna, który wymaga natychmiastowego przeszczepu. Niestety wciąż brak dawcy. Aldona postanawia zwrócić się o pomoc do jego biologicznego ojca.

Ścieżki tych dwóch kobiet przetną się w niespodziewanym miejscu…

 Okładka książki Ściana sekretów   W parku przy ekskluzywnej szkole dla dziewcząt na przedmieściach Dublina zostają odnalezione zwłoki szesnastoletniego Chrisa Charpera. Pomimo wielotygodniowego śledztwa, nie udaje się ustalić sprawcy zbrodni.

Rok po tragicznej śmierci Chrisa na „ścianie tajemnic” – korkowej tablicy, na której dziewczęta ze szkoły Świętej Kildy anonimowo zwierzają się ze swych sekretów – pojawia się zdjęcie chłopaka, opatrzone podpisem: „Wiem, kto go zabił”.

Sprawa zostaje ponownie otwarta. Trop wiedzie do najbliższych przyjaciółek Holly Mackey oraz grupy dziewcząt uwikłanych we wzajemne relacje i animozje. Która z uczennic skrywa mroczny sekret? A może działają w zmowie? Świat nastolatek okazuje się o wiele bardziej niebezpieczny i złowrogi, niż mogliby przypuszczać doświadczeni detektywi.

10 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie ''Odwrócone życie''.
  Życzę miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już ze sto lat w bibliotece nie byłam. Muszę się w końcu wybrać, szczególnie że mam trochę takich pozycji nie w moim typie, które mi się w miarę ok podobały, ale nie zatrzymuję w swojej biblioteczce - mogłabym oddać :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie biblioteka to taki drugi dom. Żyjemy w pełnej symbiozie; ja dużo pozyczam, a własne książki tak jak piszesz w miarę ok,ale nie do końca w moim stylu oddaję.

   Usuń
 3. Oczywiście, w pierwszy odruchu sięgnęłabym po Ścianę sekretów, zdecydowanie coś dla mnie. :)
  Satysfakcjonującego zaczytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście Ściana sekretów brzmi obiecująco. Nie moge się już doczekać aż się za nią zabiorę.
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrząc na pierszą okładkę - widzę tylko Chyłkę z powieści Mroza :) Życzę Ci miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cos w tym jest, chociaż Chyłka jest zdecydowanie niepowtarzalna:)
   Dziękuję

   Usuń
 6. Nie znam żadnej z tych lektur, więc czekam na Twoje wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłej lektury życzę, ciekawe tytuły :)

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...