Przejdź do głównej zawartości

Tylko dobre wiadomości

Okładka książki Tylko dobre wiadomości Kto czytał poprzednie książki autorki, mniej więcej wie czego się spodziewać; optymizmu, ciepła, malowniczej scenerii, pełnej magii atmosfery.
Oczywiście ja także tego się spodziewałam.
Bohaterkami tej powieści są dwie przyjaciółki; Zula i Kamila. Pierwsza jest gwiazdą telewizji, prowadzi program publicystyczny. Słynie z sumienności, nieco zgryźliwego poczucia humory i ciętych ripost. Druga przyjaciółka jest tłumaczką poczytnych powieści amerykańskiego pisarza oraz spadkobierczynią podupadającej gazety dla pań.
W momencie gdy program Zuli zostaje przeniesiony na gorszą godzinę, a stacja inwestuje w seriale, kobieta postanawia rzucić pracę.
Razem z Kamilą wyruszają na podbój Krakowa, gdzie mieści się siedziba pisma.
Reaktywacja gazety nie jest łatwa, wymaga nie tylko pracy, ale także walki z przyjaciółką dawnej właścicielki i tym samym pracownicy wydawnictwa.
Powieść ta nie byłaby powieścią Agnieszki Krawczyk gdyby opierała się tylko na zmianie zawodowej w życiu bohaterek.
W pięknym mieście Kraka czeka na nich rewolucja i zawirowania miłosne.  Czyżby szczęście było na wyciągniecie ręki?
Oczywiście nie do końca to wszystko jest takie proste. Żeby szczęściu stało się za dość muszą wyjść na jaw skrywane tajemnice, niektórzy muszą pokonać lęki i nagiąć swój charakter.
Fabała powieści jak widać może zachwycić miłośnika książek obyczajowo- romantycznych, ale najbardziej chwyta za serce ( a przynajmniej ze mną tak było) dwójka bohaterów drugoplanowych;  Rychu i Płetwa czyli element lokalnej "infrastruktury". A również zwierzęta, które zwykle w powieściach pani Krawczyk odgrywają znaczną rolę.
Książka ta jest trochę inna od swoich poprzedniczek. Są wspólne komponenty, ale też sporo mamy różnic. Jakoś ciężko mi było zaprzyjaźnić się z bohaterkami. Ni była to jak zwykle natychmiastowa sympatia, co jednak nie umniejsza w niczym powieści.
Polecam gorąco.

Komentarze

  1. Lubią historię, które chwytają za serce, więc poświęcam swoją uwagę temu tytułówi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, ze książka chwyci Cię za serce:)

      Usuń
  2. Nie znam jeszcze tej autorki, ale mam tę książkę w planach. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiedziałam, że to będzie dobra historia! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Zastanowię się jeszcze nad tą książką, a na razie mam co czytać ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kachna

Kachna jest młoda. Kachna jest pogubiona. Kachna jest zbuntowana. Tytułowa bohaterka jest dziewczyną z przeszłością  i to nie byle jaką. Wychowywana przez ojca dla którego była ważna tylko reputacja i kariera, popada w konflikt z prawem, na skutek czego trafia do poprawczaka. Po wyjściu na wolność nie potrafi odnaleźć się w świecie. Na szczęście pojawia się tajemniczy Karol, który niczym dobry duch zabiera ją do osady, miejsca niesamowitego, oderwanego od rzeczywistości a jednak jak najbardziej normalnego. Dziewczyna ma tam przebyć swoją resocjalizację, poukładać swoje sprawy. Pomóc ma jej w tym prowadzenie dziennika, w którym ma zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia. Kachna na początku nikomu z mieszkańców osady nie ufa. Nie rozmawia z nikim oprócz Karola,lecz jej miłość do książek skłania ją do wizyty w miejscowej bibliotece. Tam zaprzyjaźnia się z Wolfangiem, który okaże się dla niej nie tylko bratnią duszą.Kachna dostrzega też, że pisanie sprawia jej pewną przyjemność. Od tego mome

Nabytki biblioteczne (131)

 Dawno nie chwaliłam się moimi zdobyczami. Nie oznacza to bynajmniej, że przestałam odwiedzać bibliotekę. Co to, to nie. Jednak jakoś coraz mniej czasu mam na wszystko, a ten poświęcony na czytanie mocno mi się skurczył. Nad czym bardzo ubolewam. Ostatnio jednak przytargałam kilka wspaniałości, więc spieszę z chwaleniem się: Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska

Lata miłości

Po ten tytuł sięgnęłam głównie dlatego, iż akcja rozgrywa się  w czasach gdzie królowały Dzieci Kwiaty.  A ja mam sentyment do hipisów. Na początku poznajemy Celeste, która stoi u progu kariery wokalnej. Wszystko w jej życiu kręci się wokół śpiewu.  I to ta chęć zrobienia kariery, zdobycia sławy częściowo zrujnowała jej życie. Tak przynajmniej sama sądzi. Podczas jednej z szalonych nocy  pod wpływem LSD bierze udział w imprezie. Poddaje się narkotykowemu zatraceniu i uprawia seks ze świeżo poznanym piętnastolatkiem, Theodore. Owocem tej nocy jest jej córka, Lana, którą wychowuje samotnie. Stara się trzymać ją jak najdalej od  świata muzyki, chociaż wie, że dziewczynka odziedziczyła po niej piękny głos.  Całe dzieciństwo wmawiała córce, że tylko nauką i wykształceniem coś osiągnie. Lana nie ma więc przyjaciół, ani żadnych przyjemności na jakie mogą sobie pozwolić jej rówiśnicy. Po latach, gdy dziewczyna staje się kobietą, do Londynu przyjeżdża on, Theodore. Teraz właściciel winnic na p