Przejdź do głównej zawartości

Tajemnice Bostonu

Okładka książki Tajemnice Bostonu Jest końcówka wieku dziewiętnastego. W Bostonie trwa budowa pierwszego metra.
Mieszkająca do tej pory w Londynie Stella West przybywa do Bostonu i zatrudnia się w ratuszu. Nie jest to praca jej marzeń, ponieważ Stella, o czym prawie nikt nie wie, jest uznaną artystką. Jednak pracy w urzędzie nie podjęła przypadkowo. Miejsce na które ją przyjęto zajmowała wcześniej jej siostra, Gwendolyn. Niestety młoda kobieta rzekomo utopiła się w rzece, pięć miesięcy wcześniej.
Stella ma powody, by nie wierzyć w przypadkowość śmierci siostry. Gwendolyn była świetną pływaczką, poza tym odkryła aferę korupcyjną i razem z tajemniczym P. G. praktycznie ja ujawniła. Była więc dla niektórych bardzo niewygodna.
Stelli nie jest łatwo w świecie zdominowanym przez mężczyzn dotrzeć do prawdy. Na szczęście na jej drodze staje Romulus White, wydawca pisma naukowego. Mężczyzna od dawna zabiega, by Stella zechciała pracować dla wydawnictwa, lecz ona uparcie odmawiała.
Ale teraz nadarza się okazja, by dobić targu. Praca Stelli za pomoc w dojściu do prawdy o tajemniczej śmierci Gwendolyn.
Romulus nie zdaje sobie sprawy z czym będzie musiał się zmierzyć i do czego doprowadzi go znajomość z ekscentryczną i charyzmatyczną artystką.


Jeżeli lubicie książki z historią w tle oraz z tajemnicą do odkrycia to "Tajemnice Bostonu" są powieścią dla Was.
Książka ta jest napisana ciekawie, łatwo zanurzyć się w przedstawiony świat i odkrywać wraz z nimi sekrety, a także własne emocje.
Polecam.

Komentarze

  1. Od czasu do czasu lubię sięgać po tego typu książki, więc może kiedyś przeczytam również tę. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też sięgam po tego typu książki od czasu do czasu. I nie żałuję:)

      Usuń
  2. Uwielbiam, kiedy akcja książki dzieje się w 19 wieku. To był wiek, który ma w sobie niesamowity klimat. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. oj, tak, wiek XIX jest klimatyczny, ma swoisty magnetyzm.

      Usuń
  3. Bardzo lubię XIX-wieczne czasy w książkach, wiec może kiedyś uda mi się ją przeczytać. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. W wolnej chwili dlaczego nie? Przemyślę swój wybór :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Super, książka w sam raz dla mnie! Chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kachna

Kachna jest młoda. Kachna jest pogubiona. Kachna jest zbuntowana. Tytułowa bohaterka jest dziewczyną z przeszłością  i to nie byle jaką. Wychowywana przez ojca dla którego była ważna tylko reputacja i kariera, popada w konflikt z prawem, na skutek czego trafia do poprawczaka. Po wyjściu na wolność nie potrafi odnaleźć się w świecie. Na szczęście pojawia się tajemniczy Karol, który niczym dobry duch zabiera ją do osady, miejsca niesamowitego, oderwanego od rzeczywistości a jednak jak najbardziej normalnego. Dziewczyna ma tam przebyć swoją resocjalizację, poukładać swoje sprawy. Pomóc ma jej w tym prowadzenie dziennika, w którym ma zapisywać swoje myśli, spostrzeżenia. Kachna na początku nikomu z mieszkańców osady nie ufa. Nie rozmawia z nikim oprócz Karola,lecz jej miłość do książek skłania ją do wizyty w miejscowej bibliotece. Tam zaprzyjaźnia się z Wolfangiem, który okaże się dla niej nie tylko bratnią duszą.Kachna dostrzega też, że pisanie sprawia jej pewną przyjemność. Od tego mome

Nabytki biblioteczne (131)

 Dawno nie chwaliłam się moimi zdobyczami. Nie oznacza to bynajmniej, że przestałam odwiedzać bibliotekę. Co to, to nie. Jednak jakoś coraz mniej czasu mam na wszystko, a ten poświęcony na czytanie mocno mi się skurczył. Nad czym bardzo ubolewam. Ostatnio jednak przytargałam kilka wspaniałości, więc spieszę z chwaleniem się: Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska

Lata miłości

Po ten tytuł sięgnęłam głównie dlatego, iż akcja rozgrywa się  w czasach gdzie królowały Dzieci Kwiaty.  A ja mam sentyment do hipisów. Na początku poznajemy Celeste, która stoi u progu kariery wokalnej. Wszystko w jej życiu kręci się wokół śpiewu.  I to ta chęć zrobienia kariery, zdobycia sławy częściowo zrujnowała jej życie. Tak przynajmniej sama sądzi. Podczas jednej z szalonych nocy  pod wpływem LSD bierze udział w imprezie. Poddaje się narkotykowemu zatraceniu i uprawia seks ze świeżo poznanym piętnastolatkiem, Theodore. Owocem tej nocy jest jej córka, Lana, którą wychowuje samotnie. Stara się trzymać ją jak najdalej od  świata muzyki, chociaż wie, że dziewczynka odziedziczyła po niej piękny głos.  Całe dzieciństwo wmawiała córce, że tylko nauką i wykształceniem coś osiągnie. Lana nie ma więc przyjaciół, ani żadnych przyjemności na jakie mogą sobie pozwolić jej rówiśnicy. Po latach, gdy dziewczyna staje się kobietą, do Londynu przyjeżdża on, Theodore. Teraz właściciel winnic na p