Przejdź do głównej zawartości

Zatoka

Okładka książki Zatoka Zatoka to nadmorska miejscowość, gdzie życie tętni głownie latem. I do tej miejscowości trafia Agata, niedoszła panna młoda. Niedoszła, ponieważ uciekła z przed ołtarza.  W Zatoce mieszka Piotr. Jest już emerytem, ale wciąż ma dużo wigoru. Jeździe więc taksówkami. Ma on córkę Amelię. która przyjeżdża do niego na wakacje. Córka ma siedemnaście lat, a  Piotr świata poza nią nie widzi. 
Agata po przyjeździe do Zatoki praktycznie pierwsze kroki kieruje do kościoła. Potrzebuje się wypłakać i wyspowiadać. To jak się okazuje była najszczęśliwsza z możliwych decyzji, gdyż ksiądz, z którym rozmawia proponuje jej pracę gospodyni na plebani.
Agata potrafi gotować, chociaż obawia się czy podoła, ponieważ na plebani mieszka sporo osób.
W między czasie nowa twarz w miasteczku budzi zainteresowanie. Niektórzy podejrzewają ją o kuszenie księży, niektórzy sami chcą ją skusić.
Jednak nad morzem  kobieta wreszcie jest sobą, oddycha pełna piersią, znajduje oddanych przyjaciół i ma szansę na pożegnanie nieciekawej przeszłości już na zawsze.
"Zatoka" jest niewielką książeczką, ciekawie się ją czyta. Jest dobra na podróż lub jesienny wieczór. Nie jest to może arcydzieło literackie, ale całkiem przyjemni można spędzić z nią czas i przenieść się choć na chwilę w nadbałtyckie klimaty.
Dla tych, co tęsknią za wakacjami i za  morzem , będzie idealna.

Komentarze

 1. Kiedy będę chciała spędzić wieczór z przyjemną, niezobowiązującą historią, dam tej książce szansę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj jej szansę, daj. Na pewno się nie zawiedziesz.

   Usuń
 2. Piękna powieść, mi również przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mamy podobne zdanie:)

   Usuń
 3. Kuszenie księży... intrygujące. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?





Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Gra poza prawem

"...W grze, która się toczy, wszyscy stoimy poza prawem. Nie tylko ja..."


Dorota jest niepełnosprawną dwudziestolatką. Mieszka w Sopocie, w domu na uboczu. Jest odcięta od świata. Nikt nie wie o jej istnieniu. Matka urodziła ją, gdy sama była nastolatką. Babcia, znana lekarka samodzielnie odebrała poród i nie pozwoliła zarejestrować Doroty w urzędzie. Dziewczyna więc praktycznie nie istnieje.
Jej matka, Beata jest kierowniczką biblioteki. W pracy zaprzyjaźnia się z młodą pracownicą, Olą, którą zaczyna traktować jak córkę.
Ola wychowywała się w domu dziecka. Niejednokrotnie została skrzywdzona. Z czasów dzieciństwa ma przyjaciela Krzyśka. Zawsze może na niego liczyć. Chłopak jednak nie zawsze działa zgodnie z prawem. Oboje wpadają na szalony pomysł włamania się do domu Beaty. Tym samym odkrywają tajemnicę kobiety. Ola chce zakolegować się z Dorotą. Ułatwia jej korzystanie z internetu, od tej pory mają ze sobą kontakt mailowy. Po nieudanym włamie do domu Beaty i Doroty, docho…