sobota, 1 sierpnia 2015

6.99 x3 czyli nabytki rodem z Auchan

Okładka książki Trzynasty miesiąc poziomkowy
Trzynasty miesiąc poziomkowy to zupełnie nowa data w moim kalendarzu. To również ważny miesiąc w życiu Toma, Petry, Gustawa i Jaśminy a także kilku innych osób, które możecie poznać w "Przydrożnym barku". 

  Okładka książki KamykMogłoby się wydawać, że w uporządkowanym życiu Daniela Kocha nie ma miejsca na przypadek. A jednak... Na pozór niezobowiązująca przygoda jednej nocy z atrakcyjną Ewą nie tylko zaowocuje nieoczekiwanymi groźnymi konsekwencjami, lecz także całkowicie odmieni jego spojrzenie na rzeczywistość. Zostaje zamordowany prezes dobrze prosperującej poznańskiej firmy. Jego małżeństwo przechodziło właśnie poważny kryzys, toteż cień podejrzenia pada na żonę ofiary. Jedynym świadkiem dokonanego na zlecenie zabójstwa jest niewidoma dziewczynka. Kamila, zwana Kamykiem, wprawdzie nie widziała mordercy, ale to nie znaczy, że nie jest w stanie go rozpoznać, o czym on sam szybko się przekonuje. Rozpoczyna się mrożąca krew w żyłach gra o życie świadka, w której niepoślednią rolę odegra unikający na co dzień jakiegokolwiek ryzyka Daniel Koch. Z werwą napisany thriller, który ze strony na stronę nabiera coraz większego tempa, by znaleźć zwieńczenie w tyleż efektownej co szarpiącej nerwy kulminacji. Autorka znakomicie buduje pełną niespodzianek i mylnych tropów fabułę, kreśli ciekawe, wyraziste postaci, a przy tym potrafi rozbawić czytelnika niebanalnym poczuciem humoru i wycisnąć łzę wzruszenia z niejednego oka. Opowieść sensacyjna, a zarazem wzruszająca.
  
 Okładka książki Horror VacuiWielopłaszczyznowa, intrygująca i niepokojąca powieść Katarzyny Gondek to historia dojrzewania młodej kobiety. Gorzki obraz nieszczęśliwej rodziny miesza się z mroczną i groteskową, niedziecięcą fantazją.

Nor(m)a ma grubego, pijanego Ojca i chudą, złą Matkę, którą Ojciec bije. Ale umowy o bycie rodziną nie da się łatwo wypowiedzieć. Nor(m)a ucieka więc z domu, którego nie ma, do szkoły, której nienawidzi, a potem znów ze szkoły do domu. Kiedy w jej życiu pojawia się chora Babka, okazuje się, że jest inna droga wyjścia. Nie, nie na zewnątrz. Do brzucha. W głąb. W światy, które nosi w sobie każdy z nas. Przewodnikiem Nor(m)y będzie w nich nie biały królik, lecz Paw i Wąż, prostytutka i olbrzym, Staruszka i drewniany Jezus. Ale Nor(m)a i tak się zgubi. Po drodze pozna okrutne, dziwne baśnie, które trzeba poznać, żeby wrócić do świata. Do siebie.


Będąc dziś na zakupach nie mogłam się oprzeć pokusie. Wiem, że stosy książek jeszcze czekających na przeczytanie leży i czeka, no ale po prostu nie mogłam zostawić tych śliczności w bezdusznym koszu w supermarkecie.
10 komentarzy:

 1. Z tych nabytków naprawdę, zainteresowała mnie książka pani Joanny Jodełki. Może też ją kupię :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam kilka egzemplarzy więc jest jeszcze szansa na upolowanie, jeśli masz gdzieś blisko Auchan.
  A może jak przeczytam to zrobię rozdawajkę, więc zwiększysz szansę na zdobycie "Kamyka":))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe nabytki. Żadnej książki nie znam, więc życzę miłej lektury i czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie Kamyk. Ta ostatnia specjalnie do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Kamyk" bardzo mnie zainteresował, przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Kamyk" kupiłam jakiś czas na bonito.pl za 7 zł z groszami.
  A ja w piątek będą na zakupach w Biedronce skusiłam się na "Pora na życie" C. Ahern :))
  Miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe książki. Piszarze mi nieznani. Cena fantastyczna. Życzę przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz mam ochotę poznać twórczość Katarzyny Gondek :)

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...