Przejdź do głównej zawartości

Rycerz ciemności

Okładka książki Rycerz ciemności  "Rycerz ciemności" to drugi tom trylogii "Władcy Avalonu."
W tej części bohaterem jest Varian, jedyna osoba, która może przemieszczać się swobodnie między dwoma światami; Avalonem i Camelotem. Fakt ten wynika z tego, że Varian jest synem Lancelota, rycerza Avalonu oraz adoni- złej elfki, Narishki.

"...Varian zrodził się ze światła i z ciemności. Stale toczy wewnętrzną walkę, więc nie może ostatecznie opowiedzieć się po jednej ze stron. 
Jest zbyt mroczny, żeby dochować wierności światłu i zbyt czysty, by brodzić tylko w mroku..." 
 
Wysłany  z Avolonu na przeszpiegi zostaje uwięziony i torturowany przez swą matkę, która chce za wszelką cenę skłonić go do przejścia na złą stronę.
Podsyła mu  swą służącą Merewyn, aby go uwiodła i tym sposobem nakłoniła do wyrzeczenia się dobra.
Sprawy jednak toczą się inaczej. Merewyn nie potrafi patrzeć bezczynnie na cierpienie torturowanego mężczyznę. Postanawia go uwolnić. Nie jest to łatwe, ponieważ dziewczyna zawdzięcza Nerishce swą urodę, której bardzo nie chce stracić. Jednak umiłowanie swojego wyglądu przegrywa z dobrym sercem.
Z pomocą mandragona, Blaise'a wspólnie uciekają z Camelotu. Przemierzają dolinę, z której nie ma powrotu licząc, że uda im się bezpiecznie przedostać do Avalonu.
Po drodze muszą się jednakże zmierzyć z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami.
Drugi tom trylogii pani Kenyon okazuje się bardziej intrygujący i fascynujący od poprzedniego. Szkoda, że jeszcze nie ma na rynku tomu kończącego serię, bo liczę, że będzie on najciekawszy.
Trylogię można czytać niekoniecznie jako całość, każdy tom jest odrębny. Niezdecydowanym polecam zapoznanie się z "Rycerzem ciemności" z pominięciem " Miecza ciemności."
Komentarze

 1. Ciekawy blog, zapraszam do siebie. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję i również miłego:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta część jeszcze bardziej mnie przekonuje. szkoda, że trzeci tom nie jest jeszcze dostępny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszego tomu nie czytałam... i na razie nie planuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe, że temu tomowi dam szansę :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tylko znajdę wolniejszą chwilę to zamierzam poznać całą powyższą trylogię, gdyż ogromnie mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. To chyba nie moje klimaty lecz wiem komu mogę książkę polecić :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…