Przejdź do głównej zawartości

Rycerz ciemności

Okładka książki Rycerz ciemności  "Rycerz ciemności" to drugi tom trylogii "Władcy Avalonu."
W tej części bohaterem jest Varian, jedyna osoba, która może przemieszczać się swobodnie między dwoma światami; Avalonem i Camelotem. Fakt ten wynika z tego, że Varian jest synem Lancelota, rycerza Avalonu oraz adoni- złej elfki, Narishki.

"...Varian zrodził się ze światła i z ciemności. Stale toczy wewnętrzną walkę, więc nie może ostatecznie opowiedzieć się po jednej ze stron. 
Jest zbyt mroczny, żeby dochować wierności światłu i zbyt czysty, by brodzić tylko w mroku..." 
 
Wysłany  z Avolonu na przeszpiegi zostaje uwięziony i torturowany przez swą matkę, która chce za wszelką cenę skłonić go do przejścia na złą stronę.
Podsyła mu  swą służącą Merewyn, aby go uwiodła i tym sposobem nakłoniła do wyrzeczenia się dobra.
Sprawy jednak toczą się inaczej. Merewyn nie potrafi patrzeć bezczynnie na cierpienie torturowanego mężczyznę. Postanawia go uwolnić. Nie jest to łatwe, ponieważ dziewczyna zawdzięcza Nerishce swą urodę, której bardzo nie chce stracić. Jednak umiłowanie swojego wyglądu przegrywa z dobrym sercem.
Z pomocą mandragona, Blaise'a wspólnie uciekają z Camelotu. Przemierzają dolinę, z której nie ma powrotu licząc, że uda im się bezpiecznie przedostać do Avalonu.
Po drodze muszą się jednakże zmierzyć z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami.
Drugi tom trylogii pani Kenyon okazuje się bardziej intrygujący i fascynujący od poprzedniego. Szkoda, że jeszcze nie ma na rynku tomu kończącego serię, bo liczę, że będzie on najciekawszy.
Trylogię można czytać niekoniecznie jako całość, każdy tom jest odrębny. Niezdecydowanym polecam zapoznanie się z "Rycerzem ciemności" z pominięciem " Miecza ciemności."
Komentarze

 1. Ciekawy blog, zapraszam do siebie. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję i również miłego:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta część jeszcze bardziej mnie przekonuje. szkoda, że trzeci tom nie jest jeszcze dostępny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszego tomu nie czytałam... i na razie nie planuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe, że temu tomowi dam szansę :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tylko znajdę wolniejszą chwilę to zamierzam poznać całą powyższą trylogię, gdyż ogromnie mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. To chyba nie moje klimaty lecz wiem komu mogę książkę polecić :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Narodziny gniewu

Od ukazania się książki na rynku często natykałam się na pełne zachwytu recenzje. Mimo tego jakoś nie dowierzałam do końca w kunszt tej książki. Jednak nie ukrywam, że coś mnie do niej ciągnęło. Ciągle jednak odsuwałam powieść na później.
Oj, i po co mi to było?
Jak się do niej dobrałam, to dosłownie przepadłam. I nie , nie od pierwszej strony. Przepadłam od momentu gdy zaczęła się II wojna światowa. Otóż autorka pisze o wojnie tak, jak to opowiadała mi przed laty babcia, która przeżyła okupację niemiecką. Nie jest łatwo mówić, pisać o tamtych czasach. Trudne sytuacje, niebezpieczeństwo, okrutność okupantów i ludzi. Niepewność, strach. A w tym wszystkim starania o zwykłe życie, miłość, przyjaźń.
Bohaterowie powieści rzuceni są w wir wojny. Każdy radzi sobie jak potrafi. Jedni za wszelką cenę chcą być sobą, wytrwali w swoich ideałach, inni płyną z prądem dbając głownie o wygodę, a jeszcze inni starają się być po prostu przyzwoitymi ludźmi.
Hanka i Alicja to dwie przyjaciółki z miejs…

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Życie na wynos

Na powieściach autorstwa Olgi Rudnickiej powinno być zamieszczone ostrzeżenie; nie czytać publicznie, czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Po książki pisarki sięgam z zamkniętymi oczami i zawsze jest to ogromna przyjemność i świetna zabawa.
"Życie na wynos" jest kontynuacją przygód zwariowanej pisarki Emilii Przecinek i jej rodziny, którą to mogliśmy poznać w tomie pt. "Granat po proszę". Niech jednak nie martwią się ci, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części, śmiało można czytać obie książki niezależnie.
Tym razem Emilia biedzi się nad kolejną książką, ale ma pewien zastój w pisarstwie. Nijak nie może ruszyć do przodu. Wszystko i wszyscy dookoła mimo starań zamiast jej pomagać tylko przeszkadzają. Mistrzyniami zamieszania są dwie starsze panie; matka i teściowa Emilii. Sytuacji oczywiście nie ułatwia fakt. że w piwnicy apartamentowca, w którym mieszkają Przecinkowie zostaje znaleziony trup. Rzecz jasna zwłoki odnajduje nasza niezastąpi…