sobota, 9 lutego 2013

Ceremonia

Ceremonia

29 sty
Ceremonia
Ceremonia” to druga powieść Janusz Koryla, z którą przyszło mi się zmierzyć.
Obie są napisane przystępnym językiem i obie opowiadają niesamowite historie.
Akcja „Ceremonii” rozgrywa się w małej, bieszczadzkiej miejscowości o uroczej nazwie Polana. Jest to miejscowość jakich wiele, ale od innych odróżnia ją to,że co roku odbywają się w niej dziwne i przerażające praktyki.
Rzeszowski dziennikarz, Rafał Kamiński jest nieco znudzony swoją pracą, od dawna nie znalazł pasjonującego tematu do przedstawiania w gazecie. Gdy do redakcji przychodzi anonimowy list zawierający informacje o makabrycznych rytuałach, młody dziennikarz sceptycznie się do tego odnosi. Niechętnie jedzie do Polany, by wyjaśnić sprawę. Sytuacja wydaje mu się nierealna, zbyt niesamowita, aby mogła być prawdziwa. Bo czy jest możliwe to, że w XXI wieku ktoś dokonuje ukrzyżowania ludzi? I czy możliwe jest to, że ofiara sama się na to dobrowolnie godzi? Czy to przejaw wielkiej wiary czy głupoty?
Na miejscu Kamiński podpytuje ludzi, sprawdza wszelkie tropy i już wie,że w końcu ma temat i to temat na pierwszą stronę gazety.
Badając ślady, rozpytując tu i ówdzie Rafał naraża się na niebezpieczeństwo. oprócz przebitych opon samochodu oraz wysmarowanej odchodami karoserii dziennikarz wpada w jeszcze poważniejsze tarapaty ” …Kiedy się ocknął, wszystko go bolało. Nie miał pojęcia gdzie jest, ani co się z nim stało. Czyżby znajdował się na plebanii?Czemu tak bardzo bolała go głowa?…”
Czy młody mężczyzna wymyśli sposób , by ocalić własną skórę, czy w tym roku uda się sprawić,że nikt nie zawiśnie na krzyżu? Czy koszmar mieszkańców Polany w końcu się zakończy?
Janusz Koryl to pisarz jakich mało w polskim, literackim świecie thrillerów. Wymyślona fabuła jest prawdziwie przerażająca, ale nie obrzydliwa. Książkę czyta się szybko i po jej zamknięciu czuje się niedosyt i żal, że to już koniec.
Koryl jest z pewnością autorem z wielkim potencjałem i mam nadzieję, że wena go nie opuści i zaserwuje nam jeszcze nie jedną przerażającą i pasjonującą lekturę.
Książkę tę otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Dreams.

Related Posts

  1. Urojenie
Komentarze (2) Napisane przez w kategorii Bez kategorii

Dodaj komentarz

Zaznacz, jeśli NIE jesteś spamerem.

  1. 29 Styczeń 2013 o 15:22
    Ojjojo chcę ją!! Moje kochane Bieszczady i jeszcze kryminał!

    • 29 Styczeń 2013 o 15:31
      Kryminał,ale taki jak dla mnie mało typowy. Niemniej niesamowity.Polecam, książka warta grzechu.:))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...