piątek, 24 lipca 2015

Najświeższe nabytki, również biblioteczne:)

Okładka książki Esesman i Żydówka  Kwiecień 1943 roku. Debora Singer wyskakuje z wagonu transportującego krakowskich Żydów. Podczas próby ucieczki boleśnie skręca w kostce nogę i nie jest w stanie uciekać. Przekonana, że nie ocali życia, siada w sosnowym zagajniku, czekając na śmierć. Słyszy odgłosy obławy. Nagle nadjeżdża wojskowy motocykl. Do przestraszonej dziewczyny zbliża się esesman. Debora jest Żydówką, czyli – jest winna. Przed nią staje hauptsturmführer Bruno Kramer. W tym miejscu ta historia mogłaby się właściwie skończyć. To jednak dopiero jej początek...

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, barwnych postaci, osadzona w realiach II wojny światowej, powieść, w której nic nie jest proste, ale wszystko staje się możliwe, gdy w grę wchodzą uczucia.

Esesman i Żydówka to coś więcej niż romans. To świadectwo człowieczeństwa w obliczu okrucieństw wojny. Momentami szokująca, bardzo wzruszająca i niebanalna opowieść o wojennych rozbitkach. O nieprawdopodobnej, zakazanej miłości. Kat i ofiara. Czy takie uczucie mogło wydarzyć się naprawdę? Okładka książki Najpiękniejsza na niebie  Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę. Po latach próbuje odnaleźć bliskich, którzy mogą uratować jej życie, a w rozwikłaniu tajemnicy rodzinnej pomaga jej dziennikarka Pola. Poza niewyraźnymi wspomnieniami Sylwii nie ma żadnych dowodów na istnienie siostry. Zaczyna się walka z czasem... Sprawę utrudnia surowe prawo adopcyjne, które pilnie strzeże informacji. Nowego znaczenia nabierają słowa: macierzyństwo, odpowiedzialność, miłość.


 Okładka książki Coraz mniej olśnień 
 Trzy kobiety. Trzy sposoby na życie. Jedna tajemnica czy może – jedno olśnienie?

To powieść o losach Leny, Marii i Aliny, które dzieli tak wiele, że nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Oto one: stylistka w magazynie kobiecym, kucharka w barze mlecznym i była gwiazda dziennikarstwa. Nie wiedzą o sobie, ale są połączone niewidzialną nicią.

Każda ma za sobą przeszłość, o której wolałaby zapomnieć. Każda z nich stoi na własnym, życiowym zakręcie. Muszą dokonać i dokonują wyboru.

Bohaterki Ałbeny Grabowskiej są klasycznymi kobietami - bywają kapryśne, nieprzewidywalne, popełniają błędy. Dramaty, które przeżywają bolą, ale też dają szansę na przebudzenie.

Zalety powieści - ciekawy pomysł, tajemnica, humor, namiętność, wyraziste postacie bohaterek i zaskakujące zakończenie udowadniają, że literatura kobieca wcale nie musi smakować jak pralinka. 
Wiem, że większość z Was czytała "Najpiękniejszą na niebie". Mam pewność, że mi się spodoba.
 Dwie pozostałe książki mam nadzieję też będą warte zachodu.8 komentarzy:

 1. "Najpiękniejsza na niebie" wspaniała książka <3.
  Mam "Coraz..." - pierwsze wydanie (jeszcze nie czytałam).
  Miłej lektury! Czekam na recenzje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie polecam Najpiękniejszą na niebie - powala na kolana! :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam żadnej z powyższych książek, dlatego będę z niecierpliwością czekać na Twoje recenzje. Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą pozycję.
  Esesman i Żydówka są dobrą książką, ale ja znalazłam w niej pewien mankament, który uniemożliwił mi radochę z lektury - styl...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe nabytki, żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszą mam na półce, drugą chciałabym przeczytać, a trzecią czytała siostra i była zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Najpiękniejszą na niebie" bardzo chciałabym przeczytać! Chociaż ,,Esesman i żydówka" też mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń

Taka karma czy głupie serce

  Sara jest trzydziestoletnią mieszkanką Madrytu. Ma narzeczonego, Roberta oraz młodszą szaloną siostrę i nie mniej zwariowanych rodziców. J...