Przejdź do głównej zawartości

Być aktorką i człowiekiem

   Anny Dymnej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest znana jako aktorka i jako działaczka charytatywna. Na swoim koncie ma wiele fantastycznych  ról. Jej bohaterki przedstawione są realistycznie, prawdziwie. Nie sposób odmówić aktorce wielkiego talentu.
Książka przybliża nam dokładniej sylwetkę tej kobiety o niezwykłej urodzie i jeszcze bardziej niezwykłym sercu.
Prywatnie Pani Ania była trzykrotną mężatką i matką syna Michała.
W bardzo młodym wieku została wdową,wiele w życiu doświadczyła. Kilkakrotnie brała udział w wypadach samochodowych. Myślę, że doświadczenia życiowe ukształtowały w jakiś sposób jej charakter.
Na swój sukces zawodowy ciężko zapracowała. Już  na studiach rozpoczęła swoją karierę. Często podróżowała pociągami na trasie Warszawa- Kraków. W stolicy grała  w filmie, w Krakowie w teatrze.
Samotna, piękna dziewczyna była niejednokrotnie zaczepiana w sposób wulgarny przez podpitych mężczyzn. Nie raz cudem uniknęła gwałtu.
Z domu aktorka wyniosła szacunek do ludzi, została wychowana na empatyczną osobę. Nikomu nigdy nie odmówiła pomocy. W dużej mierze takie drobne wspomaganie potrzebujących zaowocowało fundacją "Mimo wszystko", którą Pani Anna założyła i cały czas, nie oszczędzając sił i zdrowia, w niej czynnie działa.
Książka zawiera wiele szczegółów nieznanych szerszej publiczności z życia aktorki. Dołączone są piękne zdjęcia z planów filmowych, gazet, ze spektakli.
Jako ciekawostkę przedstawię fragmenty kilku listów adresowanych do Pani Dymnej, które stanowią jeden z rozdziałów tej biografii:

"... Bywają  ludzie,u których nadwaga nie razi ba np. nadrabiają świetnym dowcipem(np. Danka Rin). Pani do nic nie należy. Jest Pani aktorką dramatyczną i w żaden sposób Pani przytycie jest nie do przyjęcia. Musi się Pani trochę pomęczyć ku chwale swojej sławy, na której niewątpliwie Pani zależy. (Twarożek, chude mięso, ryby, indyk, kura, szynka wołowa, jaja gotowane, warzywa i owoce)...."

"... Pani Anno! Nie piszę szanowna, bo Pani nie zasługuje na szacunek, obnażając w spektaklach swoje opasłe kształty i godząc si na pornograficzne sceny. Aktorka ładna a niemoralna i deprawująca młodzież oraz budząca niesmak u widzów..."

"... Lubię dyskoteki a zwłaszcza dancing i prywatki w towarzystwie atrakcyjnej namiętnej towarzyszki. Nie przykładam wagi do wieku i stanu cywilnego, nie jestem wybredny co do urody "Kobiety", ale oczywiście do pewnych granic... Szczerze mówiąc gustuję w romansach z dużo starszą od siebie partnerką, najlepiej z taką która umaiłaby wprowadzić mnie w piękny świat seksu.
Do szaleństwa maże aby poznać Panią osobiście i spędzić niezapomniany romans z 100% dyskrecją, o ile byłoby to konieczne dla Pani..."

Biografię polecam wielbicielom talentu Pani Anny Dymnej oraz tym, którzy chcą poznać naprawdę pięknego człowieka.

Komentarze

 1. Z pewnością moja mama chciałabym przeczytać tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka idealnie nadaje się na prezent:)

   Usuń
 2. Ciekawi mnie jej postać, więc chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego samego powodu po książkę sięgnęłam. Było warto:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Narodziny gniewu

Od ukazania się książki na rynku często natykałam się na pełne zachwytu recenzje. Mimo tego jakoś nie dowierzałam do końca w kunszt tej książki. Jednak nie ukrywam, że coś mnie do niej ciągnęło. Ciągle jednak odsuwałam powieść na później.
Oj, i po co mi to było?
Jak się do niej dobrałam, to dosłownie przepadłam. I nie , nie od pierwszej strony. Przepadłam od momentu gdy zaczęła się II wojna światowa. Otóż autorka pisze o wojnie tak, jak to opowiadała mi przed laty babcia, która przeżyła okupację niemiecką. Nie jest łatwo mówić, pisać o tamtych czasach. Trudne sytuacje, niebezpieczeństwo, okrutność okupantów i ludzi. Niepewność, strach. A w tym wszystkim starania o zwykłe życie, miłość, przyjaźń.
Bohaterowie powieści rzuceni są w wir wojny. Każdy radzi sobie jak potrafi. Jedni za wszelką cenę chcą być sobą, wytrwali w swoich ideałach, inni płyną z prądem dbając głownie o wygodę, a jeszcze inni starają się być po prostu przyzwoitymi ludźmi.
Hanka i Alicja to dwie przyjaciółki z miejs…

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Życie na wynos

Na powieściach autorstwa Olgi Rudnickiej powinno być zamieszczone ostrzeżenie; nie czytać publicznie, czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Po książki pisarki sięgam z zamkniętymi oczami i zawsze jest to ogromna przyjemność i świetna zabawa.
"Życie na wynos" jest kontynuacją przygód zwariowanej pisarki Emilii Przecinek i jej rodziny, którą to mogliśmy poznać w tomie pt. "Granat po proszę". Niech jednak nie martwią się ci, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części, śmiało można czytać obie książki niezależnie.
Tym razem Emilia biedzi się nad kolejną książką, ale ma pewien zastój w pisarstwie. Nijak nie może ruszyć do przodu. Wszystko i wszyscy dookoła mimo starań zamiast jej pomagać tylko przeszkadzają. Mistrzyniami zamieszania są dwie starsze panie; matka i teściowa Emilii. Sytuacji oczywiście nie ułatwia fakt. że w piwnicy apartamentowca, w którym mieszkają Przecinkowie zostaje znaleziony trup. Rzecz jasna zwłoki odnajduje nasza niezastąpi…