Przejdź do głównej zawartości

Być aktorką i człowiekiem

   Anny Dymnej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest znana jako aktorka i jako działaczka charytatywna. Na swoim koncie ma wiele fantastycznych  ról. Jej bohaterki przedstawione są realistycznie, prawdziwie. Nie sposób odmówić aktorce wielkiego talentu.
Książka przybliża nam dokładniej sylwetkę tej kobiety o niezwykłej urodzie i jeszcze bardziej niezwykłym sercu.
Prywatnie Pani Ania była trzykrotną mężatką i matką syna Michała.
W bardzo młodym wieku została wdową,wiele w życiu doświadczyła. Kilkakrotnie brała udział w wypadach samochodowych. Myślę, że doświadczenia życiowe ukształtowały w jakiś sposób jej charakter.
Na swój sukces zawodowy ciężko zapracowała. Już  na studiach rozpoczęła swoją karierę. Często podróżowała pociągami na trasie Warszawa- Kraków. W stolicy grała  w filmie, w Krakowie w teatrze.
Samotna, piękna dziewczyna była niejednokrotnie zaczepiana w sposób wulgarny przez podpitych mężczyzn. Nie raz cudem uniknęła gwałtu.
Z domu aktorka wyniosła szacunek do ludzi, została wychowana na empatyczną osobę. Nikomu nigdy nie odmówiła pomocy. W dużej mierze takie drobne wspomaganie potrzebujących zaowocowało fundacją "Mimo wszystko", którą Pani Anna założyła i cały czas, nie oszczędzając sił i zdrowia, w niej czynnie działa.
Książka zawiera wiele szczegółów nieznanych szerszej publiczności z życia aktorki. Dołączone są piękne zdjęcia z planów filmowych, gazet, ze spektakli.
Jako ciekawostkę przedstawię fragmenty kilku listów adresowanych do Pani Dymnej, które stanowią jeden z rozdziałów tej biografii:

"... Bywają  ludzie,u których nadwaga nie razi ba np. nadrabiają świetnym dowcipem(np. Danka Rin). Pani do nic nie należy. Jest Pani aktorką dramatyczną i w żaden sposób Pani przytycie jest nie do przyjęcia. Musi się Pani trochę pomęczyć ku chwale swojej sławy, na której niewątpliwie Pani zależy. (Twarożek, chude mięso, ryby, indyk, kura, szynka wołowa, jaja gotowane, warzywa i owoce)...."

"... Pani Anno! Nie piszę szanowna, bo Pani nie zasługuje na szacunek, obnażając w spektaklach swoje opasłe kształty i godząc si na pornograficzne sceny. Aktorka ładna a niemoralna i deprawująca młodzież oraz budząca niesmak u widzów..."

"... Lubię dyskoteki a zwłaszcza dancing i prywatki w towarzystwie atrakcyjnej namiętnej towarzyszki. Nie przykładam wagi do wieku i stanu cywilnego, nie jestem wybredny co do urody "Kobiety", ale oczywiście do pewnych granic... Szczerze mówiąc gustuję w romansach z dużo starszą od siebie partnerką, najlepiej z taką która umaiłaby wprowadzić mnie w piękny świat seksu.
Do szaleństwa maże aby poznać Panią osobiście i spędzić niezapomniany romans z 100% dyskrecją, o ile byłoby to konieczne dla Pani..."

Biografię polecam wielbicielom talentu Pani Anny Dymnej oraz tym, którzy chcą poznać naprawdę pięknego człowieka.

Komentarze

 1. Z pewnością moja mama chciałabym przeczytać tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka idealnie nadaje się na prezent:)

   Usuń
 2. Ciekawi mnie jej postać, więc chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego samego powodu po książkę sięgnęłam. Było warto:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…