Przejdź do głównej zawartości

magiczne miejsce magiczny czas

Bezimienna                 Hanri Magali to pseudonim literacki pani Haliny Pawłowskiej - Mirga. Do spotkania z "Bezimienną" przyznam szczerze autorka była mi całkowicie nieznana. Także poszukiwania większej ilości danych o pisarce spełzły na niczym i niewiele nowego wniosły w moje skromne życie.Jednym słowem Hanri Magali to osoba bardzo tajemnicza. Pełna tajemnicy jest również i jej ksiązka. W moich rękach znalazła się pierwsza część "Bezimiennej" - "Witoszynek" Nie dotarłam niestety do informacji o dalszym ciągu powieści. Szkoda, ponieważ pierwszy tom całkowicie mnie zauroczył. Z racji tego,że został on wydany zaledwie rok temu istnieje nadzieja,że doczekam się kontynuacji. Oby. Witoszynek to malownicze miasteczko, w którym aż chce się zamieszkać lub chociaż pobyć przez chwilę. Trafia tam piętnastoletnia Zuzanna, dziewczyna z domu dziecka. Zostaje zaadoptowana i pokochana przez małżeństwo Piątkowskich, sympatycznych i pełnych niesamowitego uroku ludzi. Dziewczyna, zakompleksiano, nie wierząca we własne szczęście szybko zadomawia się u nich i chyba po raz pierwszy w życiu czuje się szczęśliwa. W miejscowej szkole znajduje przyjaciół,ale też i wrogów. Z tymi drugimi jak się okazuje potrafi sobie skutecznie poradzić. Wszystko zaczyna się układać pomyślnie, jednak do czasu, gdy dziewczyna nawiązuje kontakt z tajemniczą staruszką z sąsiedztwa, Hortensją. Praktycznie w jednym czasie ma miejsce kilka dziwnych zdarzeń. Zuzanna odkrywa u siebie przedziwne właściwości.Potrafi myślami sprawić , by jej życzenie stało się rzeczywistością, ma zdolności telepatyczne, a także czyta w myślach. Z czasem zacieśniają się więzi z Hortensją i nastolatka dowiaduje się,że staruszka nie jest zwykłą mieszkanką Witoszynka. Również i ona sama nie jest taką ot sobie zwyczajną, niepozorną piętnastolatką.Dziewczyna stara się dowiedzieć kim jest, kim byli jej prawdziwi rodzice i jaką ma misję do spełnienia. Sąsiadka, jej przyjaciel Ignacy oraz zwierzęta Zuzy; pies Misiek i kruk Maciek pomagają jej w odkryciu prawdy. Zuzannę czeka podróż, ważna i niebezpieczna. Czy dziewczyna zdecyduje się pozostawić wszystko,co pokochała w Witoszynku i wyruszy w nieznane? "Bezimienna to książka pełna magii, tajemniczości i magnetyzmu. Czytelnika przyciąga do siebie już piękną , barwna okładką. Treść również nie rozczarowuje.Czyta się szybko i ciężko oderwac się od niej choćby na chwilę. Żałuję,że druga częśc, o nieznanym a właściwie"bezimiennym" tytule jest, póki co niedostępna. Mogę śmiało powiedzieć,że jestem bardzo zaintrygowana dalszymi losami Zuzanny. Książka, mimo iż o nastolatce nie jest przeznaczona tylko dla młodych czytelników. Myslę,że każdy bez względu na wiek odnajdzie w niej przynajmniej odrobinę magii, magii tak potrzebnej, by odciąć się od szarości i zwyczajności życia codziennego.

Komentarze

  1. Witam. Serdecznie zapraszam na "Książeczki synka i córeczki" oraz na "Babylandię" na dwie zabawy, w obu do wygrania ciekawe książki, ale nie tylko, bo jest również kilka sztuk biżuterii hand-made i drobiazgów do tworzenia biżuterii :) Nie chce narażać się wklejając bezpośrednio linki, ale jeżeli byłabyś zainteresowana to blogi znajdziesz w moim profilu :) Może miałabyś ochotę wziąć udział? Nie żebym namawiała, po prostu polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nabytki biblioteczne (54)

Niech ktoś zabierze ode mnie kartę biblioteczną! Chociaż jedną (operuję bowiem trzema)
Pożyczam książki szybciej niż czytam.
Oddaje jedną, przynoszę trzy. I z żadnej nie jestem w stanie zrezygnować. A czasu co raz mniej.Ale powiedzcie sami, czy można nie przynieść takich cudowności do domu?

Dobrze, że niedługo święta, będę mogła nadgonić trochę czytanie.


   Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów.
Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy.

Tymczasem ON wie już o niej wszystko.
Ma listę.
Eliza jest na niej trzecia.


   W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje.

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich s…

Nowakowie. Kruchy fundament - recenzja przedpremierowa

Pamiętacie, że uwielbiam sagi rodzinne? Owszem, nie każda mi przypada do gustu, ale zwykle jest tak, jak z rodziną Nowaków czyli jak najbardziej pozytywnie.
Krzysztof i Małgorzata są wydawałoby się małżeństwem idealnym. On , wzięty prawnik, ona doskonała pani domu. Wychowują czwórkę dzieci; dwudziestoletniego Tomka, dwa lata młodszą Kasię, piętnastolatka Łukasza i najmłodszą latorośl, trzyletniego Kubę.
Mimo iż otoczenie patrzy z podziwem na ich życie, oni mają problemy i właściwie zawsze je mieli. Im większy kryzys przechodzili tym bardziej Małgorzata  próbowała zacieśnić ich więzy. Z każdego kryzysu wychodzili cało lecz  z nowym dzieckiem. To by jedyny sposób  kobiety, by zatrzymać przy sobie męża. On , zawsze odpowiedzialny, nawet gdy miał serdecznie dość zawsze poświęcał się dla rodziny. Dawno zaprzestał  zainteresować i zmobilizować żonę do jakichkolwiek innych działań niż te związane z domem. Bezskuteczne starania spowodowały u niego znudzenie tematem i niejako obojętność.
Krz…

Zbyt piękne - przedpremierowo

Nigdy nie ukrywałam faktu, że uwielbiam twórczość Olgi Rudnickiej. Nie ominęłam i nie ominę żadnej jej książki. Mimo że nieodwołalnie, niezaprzeczalnie i raczej na zawsze me serce skradły siostry Sucharskie, najnowsza powieść autorki również spełniła moje oczekiwania. Zuzanna i Tymoteusz kupują dom w Kłopotowie. Już sama nazwa miejscowości sugeruje, że nie był to najszczęśliwszy zakup w ich życiu. Oboje nie znali się do momentu gdy spotkali się w rzeczonym domu. Od razu nie przypadli sobie do gustu. Niemniej jak to się mówi musieli jechać na tym samym wózku, albowiem obydwoje zostali oszukani przez wcześniejszego właściciela posiadłości, niejakiego Hieronima Srokę. Oczywiście zgłosili sprawę na policję, ale znając opieszałość funkcjonariuszy tejże instytucji, biorą sprawy w swoje ręce. Próbują na własną rękę dorwać oszusta. Żadne z nich nie może zrezygnować z szansy odzyskania domu lub pieniędzy. Tymoteusz zainwestował w ten zakup wszystkie swoje oszczędności, a Zuzka zaciągnęła kre…